Mezuniyet

Koskoca 19 eğitim yılı geçmişti. Bunun gibi üç tane daha mezuniyet balosu yaşamıştım ama bu seferkini onlardan ayıran bir özelliği vardı, üniversiteden mezun oluyordum. Yedi yıl zorlu bir süreç olan tıp fakültesini bitirmiştim. İlk üniversiteye başladığımda herkes bana liseden daha kolay olacağını söylemişti meğerse tam tersiymiş burda başarılı olman için öğretmenlerin seni desteklemiyor sen uğraşıp başarılı oluyorusun. Neyseki bu zorlu süreç sonun da bitti ve artık tek düşünmem gereken yarınki mezuniyet törenimdi.

Gece çok zor uyudum çünkü yarın bir yıldır arayıp sonun da bulduğum elbiseyi giyecektim, saçıma ve makyajıma hala karar verememiştim. Bir şekilde uyuya kalmışım çünkü sabah erkek arkadaşım Gökhan´ın kapıyı çalması ile uyandım, saat kalkmam gereken vakiti geçmişti, koşarak kapıyı açtım. Gökhan beni yataktan yeni kalkmış görünce şaşırdı, diploma törenine bir buçuk saat kalmıştı, neyseki yavaş hazırlanan birisi değildim. Hemencecik hazırlandım diploma töreni için olan elbisemi giydim ve koşarak evden çıktık. Geç kalmamıştık. Tören yaklaşık iki buçuk saat sürmüştü, törenden sonra Gökhanla ayrıldık çünkü erkekler kuaföre gidecekti biz de  hazırlanmak için Denizler´in evine gidecektik. Yoldayken içimden şöyle geçirdim ¨Bu hayatımda unutamayacağım günün akışına bırakmam gerektiği.¨

Denizlerin evine gelmiştik, sağolsun annesi her şeye çok özenmişti, eve kuaför ve makyöz çağırmıştı. Hepimizin sırası ile saçı yapılmıştı, en son benimki yapılmıştı çünkü ben karar verememiştim en son kendimi kuaförün eline bırakmıştım arabada düşündüğüm şeyden dolayı. Aynı şekilde makyajımı da makyöze bırakmıştım. Çıkan sonuç içime sinmişti her şeyim elbisemle çok uyumluydu. Çok abartılı giyinen birisi değildim sanırım bu özelliğim sporcu olmamdan geliyordu. Bütün arkadaşlarım ışıltılı, rengarenk elbiseler almıştı, ben ise uzun, tek renk yani lacivert ve dar bir elbise almıştım, tek detayı sırttaydı onu da özellikle almıştım. Diğer kız arkadaşlarım ise pullu ya da ışıltılarla dolu elbiseler giymişti.

Saat sekizde Gökhanlar bizi almaya gelmişti. Yaklaşık sekiz çift olduğumuz için iki limuzin ile gitmiştik balo salonuna. Gittiğimizde bize koskocaman bir masa ayırmışlardı sanırım bu Kaan´ın bize bir jestiydi. Bol danslı bir balo olmuştu benim ve arkadaşlarım için. Bir sürü fotoğraf çekindik. Balo çıkışında daha eğlenmeye gitmeyi planlamıştık ama hepimiz dans etmekten pert olmuştuk bu yüzden Serenayların evinde gittik ve evde kendi aramızda eğlenmeyi tercih ettik. Serenayları tercih etmemizin nedeni de ailesi ülke dışındaydı aynı zamanda on altı kişiyi bir tek onların evi kaldırabilirdi.

Bu günden çok şey öğrenmiştim. Çoğu şeyi hayatın akışına bırakınca daha önce kafanda tasarladığından daha mantıklı şeyler ortaya çıkıyor. Bundan sonra artık iş hayatı beni bekliyordu sanırım zorlu bir dönemi bugün kapattım ama bir yenisini açmış oldum. Bu günü bir kere daha yaşayamayacak olmak üzüyordu.

(Visited 40 times, 1 visits today)