Michael Jackson’ın Ölümü Hakkında Bilinmeyenler

Dünya pop starı Michael Jackson bilindiği gibi 25 Haziran 2009’da hayatını kaybetmiş olmasına rağmen “ölümü” hakkında pek çok  aydınlatılmamış gerçek bulunmaktadır.

İlk başta kalp krizinden hayatını kaybettiği söylense de sonradan doktorunun yüksek dozda ilaç vermesi nedeniyle öldüğü belirtilmiştir. Buna rağmen çoğu hayranı bu ölüme inanmamış hatta bazı hayranları onu canlı gördüğünü ileri sürmüştür. Bunun nedeni ise kamera kayıtlarında Michael’in ölümünden sonra onu taşıyan ambulansın hastane otoparkına girdikten sonra birinin arka kapıdan çıkıp korunaklı bir şekilde farklı bir kapıdan hastaneye sokulmuş olduğunun görülmüş olmasıdır. Ayrıca onu sedyeyle helikoptere bindirdikleri video kaydında birinin sedyeden kalktığı görülmekte ve o helikopterde fazladan bir beden daha görülmüştür. Aynı zamanda o gün, 25 Haziran, Michael’ın evinin güvenlik kamera kayıtları kaybolmuştur.

Bunların dışında:

  • Brain Oxman 25 Haziran konuşmasında sanki bir şey biliyormuş gibi gülmemeye çalışıyordu.
  • Ölümünden iki hafta sonra Kenny Ortega’nın dili “1 haftadan az süre önce o bizimleydi.” şeklinde sürçmüştür.
  • Bir aile dostu MJ’ın 6 ay içinde ölecek dedikten 6 ay 2 gün sonra ölüm haberi gelmiştir.
  • MJ Smooth Criminal klibinde kendinin fake ölümünü yapan adam rölünde oynuyordu.
  • Anma töreninde “Yaşıyorum hep burdayım” yazıyordu. Ve Paris Jackson’da kulaklık vardı. Anma töreninde nedense herkes gülüyor ve eğleniyor gibiydi.
  • Joe Jackson oğlu öldükten sonra nedense mutluydu ve katıldığı röportajlarda hep şaka ve espriler yapıyordu. Janet Jackson da aynı şekilede Michael’in ölmünden bahsederken gülüyordu.

Bunlar Michael’in ölümü hakkında kafa karıştırıcı olan birkaç kanıt. Dünya çapında çok ses getiren bir kanıt ya da teori ise Dave Dave olarak tanıtılan bir adam. Dave Dave sözde küçükken yüzü yanmış , Michael onu kurtarmış ve küçüklükten beri onla yaşamıştır. Fakat Michael Jackson ölene kadar hiç ortaya çıkmamıştır. Ama Dave Dave’i asıl ünlü yapan şey ise Michael’a her haliyle benzemesidir. Ses tonlaması, mimikleri ve görünüşü tamamen Michael’ı aratmamıştır.

Bence Michael Jackson’un ölümünde doğruluk payı yok. Sonuçta her kim olursa olsun öldükten sonra onun anma töreninde kimse sanki eğlenmeye gelmiş havasında olmaz özellikle bu Michael Jackson gibi biriyse. Michael Jackson’un böyle herkesi öldüğüne inandırma nedeni ya bazı kendisine zarar veren tarikatlardan kurtulmak istemesi ya da o zamanlarda kendisine “çocuk tacizcisi” diye açılan davalardan kurtulmak istemesi olabilir.

(Visited 692 times, 1 visits today)