Milli Dayanışma

 

Lübnan Cumhuriyeti, Doğu Akdeniz kıyısında bir Arap ve Orta Doğu ülkesidir. Başkenti Beyrut olup Fenike uygarlığının vatanlığını yapmıştır. Kuzeyinde ve doğusunda Suriye, güneyinde İsrail yer alır. Yüzölçümü 10.452 km², nüfusu 6,082 milyon olmasına karşın ülkede baş gösteren ekonomik kriz ülkeyi ve halkını kötü etkilemektedir. Lübnan’da ek gelir yaratmak isteyen hükümet whatsapp vb. internet aramalarını ücretlendirme kararı aldı.

Ben eğer bu ülkenin başında veya ekonomik krizde olan bir ülkenin başında olsam ve ülkem ekonomik krizde olsa whatsaap vb. internet aramalarını ücretlendirmek yerine başka seçeneklerle ülkemi bu krizdn kurtarırdım. Çünkü bu ücretlendirmeyi yaptığım zaman yine benim halkım bu ücretlendirmeyi karşılayacak olması dolayısıyla bu da devletimizin ekonomik gelirine bir getiride bulunmaksızın halkımın bana olan güvenini ve beklentisini sarsmış olurum.
Bu nedenden dolayı hem benim yani hükümetin  hem de halkımın  memnun olabileceği seçeneklerle devletimin ekonomik krizini azaltırdım.

İlk öncelik olarak halkımı ekonomik kriz hakkında gerekli bilgilendirmenin yapılmasını sağlar ve halkın görüşlerini alırdım. Bu görüşme sonucu ortaya çıkan fikirleri halkımın ve benim yani hükümetin ortak çıkarı olabilecek sonuçları belirler ve bu sonuçları gerekli bilim ve devlet adamalarıyla, ekonomik krizi en az zararla nasıl atlatabileceğimizi baş başa vererek bu konu hakkında tartışırdık. Bu değerlendirmeler kapsamında karar kıldığımız projeleri  gönüllü topluluklarla birlikte bu projeyi somutlaştırırdık.
Ve bu sırada bu gelişmeler olurken ülkenin turizm açısından da gelişmesi ve ülkeye kakı sağlaması için diğer ülkelere nazaran farklı ve yaratıcı afişler ile ülkenin güzelliklerine ve tarihine dikkat çekerek turizmdeki gelişmeyle ve halkın desteğiyle yürütülen projelerle sadece ekonomik krizi dindirmiş olmayıp ülkenin her alanda gelişmesini sağlamış olurum.

Bu yolda halkımla dayanışma içinde yürüdüğümüz için halkımın bana olan güvenini zedeleyerek kaybetmek yerine bana olan güvenlerini daha da arttırmış olup, halkımla birlik ve beraberlik içinde çalışmış olurum. Ve bunun sonucunda sadece ulusal saygınlığa sahip olmaksızın uluslararasında da kendi çabalarımızla ilerleme kaydettiğimiz bu yoldan dolayı uluslararası saygın bir konuma erişmiş oluruz. Yani hem ülkemi ekonomik krizden kurtarmış olmanın yanında hem de uluslararası saygın bir konuma sahip olmuş oluruz.

Ama bunların hiçbirini yapmayarak ülkede garantili bir gelir elde edebileceğim whatsapp vb. internet aramalarını ücretlendirebilirdim. Fakat bunun sonucunda halkımın benden beklentisini ve umutlarını kırmış olmanın yanında halkın hükümete karşı ayaklanmasını da engelleyemezdim. Yani halkıma destek olacağım yerde köstek olmuş olurdum. 

(Visited 29 times, 1 visits today)