MİMARLIK

MİMARLIK

Mimarlar bizlerin yaşayabilmesi için uygun yaşam yerleri tasarlar. Mimarlar bunun yanı sıra inşa ettikleri yerin bizim her türlü ihtiyacımızı karşılamasına ve güzel gözükmesi için uğraşır  ve çabalarlar, bu konuda işlerine çok önem verirler.

Mimarların yaptıkları bu işe örnek olarak şunlar gösterilebilir: evlerimizde mutfak ile salonumuz arasında duvar olmasının sebebi mutfaktan gelen kokunun salona yayılmaması için, AVM ‘ nin her katında lavabo olması kişisel ihtiyaçlarımız için, isteyenlerin ibadet edebilmesi için camiler, öğrenim görmemiz için ihtiyaca yönelik okullar ve üniversiteler, bizler için mimarlar çizimlerini, projelerini yaparak gerekli yerlere ileterek inşa edilmesini sağlarlar. Mimarlara örnek vermek gerekirse bunun en güzel örneği MİMAR  SİNAN  olur.

Sonuç olarak mimarlar bizler için çok önemli ve taktir edilecek bir meslek sahibiler. Mimarlık mesleğini asla küçük görmemeliyiz çünkü mimarlar bizler için ellerinden geleni yapıyorlar. Son olarak da mimarların bizler için önemini unutmamalıyız.

(Visited 22 times, 1 visits today)