Minik Aslan Yavrusu

Ali 5. sınıfa giden bir çocuktur. Ali’nin annesi teknoloji uzmanı, babası avukattır. Ali ve ailesi şehirden uzakta bahçeli evlerin olduğu bir sitede oturuyorlardı. Evleri bahçeli ve çok güzeldi.

Bir gün Ali ödevlerini bitirdikten sonra annesinden izin alıp bahçeye oynamaya çıktı. Ali’nin babası bahçenin bir köşesine, Ali için çok güzel bir park yapmıştı. Ali, annesine köpeği de dışarı çıkarması için seslendi. Köpeklerinin adı Boncuk’ tu. Annesi köpeği serbest bırakınca Boncuk soluğu hemen Ali’nin yanında aldı. Ali ve Boncuk sitede tam yürüyüşe çıkacakken o sırada bahçeden gelen gürültüyle yerinden sıçradılar.

Ali önce duyduğu sesi umursamadı ama sonra içinden bir ses, sesin geldiği yere git dedi ona. Boncukla beraber sesin geldiği yere doğru koştular. Çalıların arkasından ‘tak tak tak’ diye sesler geliyordu. Yavaşça otların arkasına doğru baktı.  Bir de ne görsün. Minik bir aslan yavrusu, yerde duran metal parçasıyla oynuyordu. Hemen yanına gitti. Aslan yavrusu hemen onu yalamaya başladı. Sonra onun nereden geldiğini düşünmeye başladı.

Evlerinin yakınında bir sirk kurulmuştu ve bu aslan yavrusu da oradan kaçmıştı. Ali onu teslim etmeden önce onu doğaya serbest bıraktığını hayal etti. Aslında doğada olsa ne kadar mutlu olacağını düşündü. Biraz üzülmüştü. Ama onu sirke annesinin yanına götürmeye mecburdu. Babasıyla beraber minik aslan yavrusunu alıp sirke gittiler ve teslim ettiler. Babasıyla eve dönerken hiç konuşmadı.

(Visited 94 times, 1 visits today)