Ters Golcü Moussa Sow

Merhaba ben Ela Su; 2-B sınıfından. Size bugün Moussa Sow’u anlatacağım. O kim derseniz Fenerbahçeli futbolcu. Hem de çok iyi bir futbolcu. Babam bana bebekliğimden beri hep “Kızım sen Fenerbahçeli olacaksın”  derdi ve ben bir Fenerbahçe taraftarı oldum çok severek ve isteyerek. Renklerini çok sevdim. Sarı lacivert. Babam bana tezahüratlar öğretti renklerimizle ilgili. En sevdiğim hem de “Sarı lacivert şampiyon Fener” .

İşte bu sevgiyle ben de babamla birlikte Fenerbahçe maçlarını izlemeye başladım. Futbolcuları çok iyi tanımıyordum ta ki Moussa Sow, Rize maçında ters takla ile gol atıncaya kadar. Hayatımda gördüğüm en güzel goldü. Çok şaşırmıştım, ilk defa böyle bir gol izlemiştim. Gol sonrası sevinç hareketi de artık babamla benim her gol sonrası sevinç hareketimiz oldu. Bu hareketin resmini de en üste koydum. Sow sonra oynanan iki maçta da yine ters takla ile gol attı. Hepsi çok güzeldi. Babam bana bu goller hep “senin şansına oluyor ” dedi. Çok mutlu olmuştum.

Sow, aynı zamanda ülkesinde de çok değerli bir futbolcuymuş. Ülkesi de Senegal. Afrika Kıtası’ndaymış. Babamdan öğrendim ve babam bana bir söz verdi. Bana Moussa Sow’un ters resmi basılmış formasını alacak. Yaşasın!!!

Her zaman, her yerde en büyük FENER.

(Visited 245 times, 1 visits today)