Mucize

Şehirde geçen normal derecede yoğun bir günün ardından iş çıkışı araçların oluşturduğu  her zamanki trafiğe takılan Will’in sabrı tükenmek üzereydi.Bu trafik her günkü klasik trafikten farklıydı ama. Ucu bucağı gözükmeyen bir araba kuyruğunun tam ortasında kalan Will’in de bunu fark etmesi çok da uzun sürmemişti. Bu sıcak havada güneşin altında arabada beklemenin pek mantıklı olmayacağını düşünden insanlar araçlarını terk edip olayları anlamaya çalışıyorlardı. Will de araçtan çıkmak için aracın kapısını açarken derinlerden gelen güçlü bir siren sesi duyuldu.

Ne olduğunu anlamasa da siren sesi sebepsiz yere çalmazdı bundan dolayı arabadan çıkmamanın daha uygun olacağına karar verdi. Yaklaşık yarım saat süren  siren seslerinden sonra büyük bir çığlık duyuldu. Ardından bir tane daha. Sonra bir sürücü önündeki araba olmasına rağmen arabasını sürmeye çalıştı ve kaza yaptı. Will olan biteni dışarıya çıkamadığı için arabasının dikiz aynasından izliyordu. Bir süre sonra dikiz aynasından ona doğru yaklaşmakta olan büyük bir insan sürüsü olduğunu gördü.Lakin bunlar normal insanlar gibi görünmüyor, koşmuyor ya da onlar gibi sesler çıkarmıyorlardı. Sanki hayatta tek amacı bağırıp var güçleri ile koşmak olan hayvan sürülerinden farksızdı. Fakat bunların tek amaçlarının bağırıp koşmak olmadığını önlerine çıkan yaşlı bir teyzeye nasıl saldırdıklarını gören Will anladı.

Will’in bir kaçış yolu olmadığını anlaması çok da uzun sürmemişti. Yapılacak hiçbir şeyin olmadığını anladıktan sonra da arabada son kez dinlemek için en sevdiği müziği açıp gözlerini kapadı. Will hayatta mucizelere inanan biri değildi aslına bakılırsa mucizelere inananların da çaresiz ve zavallı olduğunu düşünüyordu. Ama o gün Will’i bir mucize kurtaracaktı, yanından geçen motor sürücüsü Will’i insanlara saldıran kalabalık gelmeden arabasından çıkarıp motoruna bindirdi. Motorun boyutu sayesinde trafikte bekleyen arabaların arasından kolayca geçtiler. Will o an ne hissedeceğini bilmiyordu.Kurtulduğu için mutlu mu olsaydı yoksa dönüşen insanlar adına üzgün mü karar veremiyordu. Bunları düşünürken kalabalığın içinden dönüşen bir insan çıkıp motorcunun üzerine atladı.

Motordan düşen Will’in üzerine Will anlayamadan dönüşen insanlar atladı. Ve Will orada dönüşen insanlara katıldı.

(Visited 19 times, 1 visits today)