Mucizelere İnanmazdım

Bir sabah Ayşe en yakın arkadaşının yani Selin’in yanına gitmiş ve okuldan önce birbirleri ile konuşmuşlar. Birbirlerini çok küçük yaştan beri tanıyorlarmış, o gün okul çıkışı eve beraber gitmek üzere sözleşmişler.

Okul çıkışı evlerine giderken bir ormanın yanından geçiyorlarmış, ormanı her zaman merak ediyorlarmış ve o gün içerilere girmeye karar vermişler. Ormanın içine girmişler ama yollarını kaybettikleri için çıkamamışlar ve çok korkmuşlar.

Bir yandan eve geciktikleri için anneleri onları aramaya başlamışlar. Selin ve Ayşe her ne kadar bağırsalar da kimse onları duyamıyormuş. Çünkü girdikleri yer sihirli bir ormanmış. Yaklaşık 3 saat sonra kimsenin gelmeyeceğini anlamışlar ve yürümeye başlamışlar. Bir süre sonra yolun ikiye ayrıldığını görmüşler. Bir yol karanlık diğer yol ise aydınlık,çiçeklerle kaplı içinde kuşların ve daha bir sürü güzel şeyin olduğu bir yermiş.

Kızlar karanlık yolu sevmemiş ikisi de sağ taraftaki yola yani güzel olan yere gitmiş. İçeriye girdiklerinde çok şaşırmışlar çünkü girdikleri yer çok güzelmiş ama biraz yürüdükten sonra yaşlı bir kadın görmüşler. Kadın burada dikkatli olun ve kimseye güvenmeyin eğer dikkatli olursanız burada güzel yaşarsınız ama dikkatsiz olursanın burada güzel yaşayamazsınız demiş.

Ayşe yaşlı kadının söylediği şeyleri aklında tutmuş ama Selin bunların gerçek olmadığını düşünüyormuş. 1 saat sonra yanlarına kötü kalpli bir adam gelmiş ama kızlar adamın kötü kalpli olduğunu bilmiyormuş, aynı zamanda adam da onların yeni geldiğini ve onun kim olduğunu bilmediklerini biliyormuş. O yüzden kızları kandırmak istiyormuş, demiş: “Burada kötü kalpli insanlar var ve sadece ben iyi kalpliyim o yüzden benimle gelmeniz güvenli olur.”

Ayşe’nin aklına yaşlı kadının dedikleri aklına gelmiş ve “Sana nasıl inanıcağız ki ?” demiş. Selin de o sırada demiş ki “Ayşe adam iyi kalpli olduğunu söylüyor işte hadi gel.”

Yaşlı kadının söylediklerini unuttun mu ? demiş Ayşe, Selin cevap vermemiş sonra adamla gitmek istediğini söylemiş ama adam bir süre sonra gülmeye başlamış. Selin ondan şüpelenmiş ve onunla gelmek istemediğini söylemiş ama adam çok geç demiş ve Selin’i sadece yaşlı kadının bildiği bir yere götürmüş. Ayşe hemen yaşlı kadına haber vermiş Selin’i kurtarmaya gitmişler. Selin’i kurtardıktan sonra  yaşlı kadın genç ve güzel bir kadına dönüşmüş.

Selin teşekkür etmiş ve demiş ki “Mucizelere inanmazdım ta ki bu güne kadar”. Bunu söyledikten sonra kadın birden ortadan kaybolmuş ve Ayşe ile Selin kendilerini ormanın dışında bulmuşlar, anneleri kızları orada bekliyormuş.

(Visited 40 times, 1 visits today)