Muhteşem Kurabiye

Mehmet adında bir kimyager bir gün bir kurabiye üzerinde bir deney yaparken kurabiyenin renk değiştirdiğini görmüş ve arkasına elini sokunca kurabiyenin içinden görüyormuş gibi kendi elini görmüş. Bu kurabiyeyi daha önce aldığı kurabiyenin yanına koymuş ve ondan incelemek için bir parça almış ama daha onu inceleyemeden telefonundaki alarm çalmış ve arkadaşları ile halı saha maçı olduğunu hatırlamış ve hemencecik hazırlanıp çıkmış ama çıkmadan önce daha önce yiyemediği kurabiye yerine üzerinde deney yaptığı kurabiyeyi yedi.

Maçta şaşırtıcı bir şekilde 5 gol atıp 10 asist yaptı ve Mehmet sayesinde maçı kazandılar. Mehmet tam da arabasına binerken yerde yüz dolar buldu ve etrafta kimse olmayınca parayı aldı. Evine geldiğinde posta kutusunda 100.000 TL’lik bir çek gördü ve hemen onu evindeki kendi kimyasal korumalı kutusuna koydu ve maçta yorulduğu için direk yattı.

Bir sonraki gün dün inceleyemediği kurabiye parçasını aldı ve bunu inceleyince kurabiyenin üstünde şans molekülleri gördü. Bu molekülleri görünce hemen kurabiyeye uyguladığı kimyasallardan var mı diye baktı ve daha fazla olduğunu gördü ve bu kimyasalı bütün dünya üzerine yaydı.

(Visited 58 times, 1 visits today)