Muhteşem Yenilikler

Günümüzün en büyük ve başarılı şirketlerinden biri olan Apple son günlerde yeni teknolojik aletler üretmeye ve eski cihazlarınada muhteşem güncellemeler getirmeye devam ediyor.Günden güne teknolojinin ilerlemesiyle birlikte de bu güncellemeler ve yeni aletler de aynı doğrultuda gelişiyor.

Yeni güncellemelerle birlikte günümüzün ana gündem başlığı ve hayatımızı ciddi bir şekilde etkiliyen covid 19 virüsünün etkileri doğrultusunda yapılmıştır.Bu virüsten sonra hayatımıza giren zoom,faace time,google meet gibi uygulamalar başta telefonla birlikte yüklü gelip kolaylık sağlıyor aynı zamanda bu uygulamalara yeni özellikler de eklenmiştir.Örneğin sadece bir tuşla yurt dışındaki bir insanı görüşmenize rahatlıkla davet edebilirsiniz bu yeni ve güzel özellik insan hayatına fazlasıyla katkı sağlamıştır özellikle bu olağanüstü dönemde.Bir başka yenilik ise fotoğraf kısmında yapıldı,telefon kullanırken en büyük sorunlardan biri galerimizdeki gereksiz fotoğrafların fazlalığı bu yeni özellikle birlikte artık galerinizdeki gerekli ,gereksiz ve önemli fotoğrafları gruplayabilir ve çok beğendiklerinizi de koleksiyon haline getirebilirsiniz bu yenilikte telefon kullanırken yaşadığımız en büyük sorunu çözüme kavuşturuyor.

Apple ın bir başaka cihazı olan Apple watchlar (Türkçe meyali Aplle ın saati) da hayatımızı kolaylaştırıyor.Bu cihazlar telefonlara ve ipad lere bağlanabiliyor.Bu saatlere indiilmiş bir uygulama ile ev kapınızı (Eğer akıllı bir kapıysa) açabilme şansına sahipsiniz.Herhangi bi güvenlik ihlali olursa parmak izi,yüz tarama sistemi ya da güvenli bir şifre ile kapıyı ve uygulamayı güvenli tutabilirsiniz. Son yeniliğimiz ise Apple denince akla ilk gelen Siri ile ilgili Siri normal şartlarda internet bağlantısı olmadan çalışma yetisine sahip değil ancak son yenilikle birlikte Siri artık internet olmadan da sizin bilgilerinizi ve ondan istediklerinizi organize edip sizinle paylaşabiliyor.

Son olarak bu yeniliklerin hepsi hayatımızı kolaylaştırmış ve bu cihazları kullanma isteğimizi arttırmıştır Apple bir kez daha 21. yy. ın gerektirdiği yenilikleri başarılı bir şekilde yerine getirmiştir.Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu yenilikler de doğru orantılı bir şekilde gelişecek ve hayatımızı kolaylaştırmaya devam edecektir.

(Visited 35 times, 1 visits today)