Mükemmel Kitap

Aylardır aradığım kitabı sonunda Taksim’in arka sokaklarındaki bir sahafta buldum. Aynı gün büyük bir heyecanla kitabı okumaya başladım. 23. sayfaya geldiğimde el yazısıyla yazılmış bir not buldum.

Önce biraz korktum. Ama sonra kendimi topladım. Ve nottaki talimatları uygulamaya başladım. Bir taraftan kitap okurken bir taraftan da bulacağım şeyin hazine olup olmayacağını düşünüyordum.

Sona geldiğimde ise bir şey bulamadım. Orada biraz dolaştım ama hazineye benzer bir şey göremiyordum. Eve dönerken çimlerin arasında bir not daha gördüm. Notun yanında ise bir kürek vardı. Bir ipucu olabilir diye düşündüm. Notta kitabı bulduğum yere gitmem isteniyordu. Küreği alıp eski dükkanın yanına gittim.

Etrafta dolaşırken bir X işareti gördüm. Kürekle kazmaya başladım. Ve bir sandık buldum. Ama şifreliydi. Artık pes etmiştim. Ve çok yorulmuştum. Yanda duran taşın üstüne oturdum. Ve kitabımı okumaya başladım. 2 saat orada kitap okudum. 423. sayfaya geldiğimde orada bir not daha buldum. Bu bir şifreydi. Hemen şifreyi girdim. Ve sandık açıldı.

Sandığın içinde 19 tane kitap vardı. Hepsini  eve götürüp okumaya başladım.

(Visited 67 times, 1 visits today)