Mumyaların ve Piramitlerin Gizemi

Mısır piramitleri yıllardır araştırılıyor ve sırrını koruyordur.Bilim insanları yaptıgı bir çok araştırmada ölmüştür çünkü mumya bulduklarında onları incelerken mumyalamada kullanılan bazı radyoaktif maddeler bilim insanların ölümüne sebep olmuştur.ölen bilim insanların sayısı çok net değildir. Piramitlerin yapımında 200 işti kullanılmıştır ama buna rahmen piramitlerin yapımı 15 yıl sürmüştür.Bazı söylentilere göre piramitlerin yapımından sonra sırlarını korumak için işçileri öldürürler. piramitler çok yüksektir ve bazı özelliklere sahiptir
BUNLAR;
Piramitin içine süttü koyduğumuzda birkaç gün sonra o bıraktıgımız süt peynire dönüşür . gibi birçok özelliklere sahiptir.
Günümüzde piramitlerin gizemi hala cözülememiştir ve araştırılıyordur .
mumyalama işlemini herkes bilimiyor olabilir ama herkes mumya sözcüğünü duymustur bu konuda mumyaların nasıl yapıldığını anlatıcam bu benim en şaşırdığım bir mısır geleneğidir çünkü mısırlılar insanların öldükten sonra tekrar diriliceğine ininıyorlarmış . Neyse lafı daha çok gevelemeden ben konuya ğeçiyim .mumyalar piramitlerin içinde bulunurlar neden diye sorarsanız mumyaların 2. bir hayata hazırlanmaları için piramitler yazın soğuk kışın ise sıcak olur bu olayı bilim insanları piramitleri yaparken kullanılan maddeler ile ilgili olduğunu düşünüyor.şimdi size 99 yıldır uyuyan mumyanın hikayesinianlatıcam bu mumya daha 1 yasına bile girmeden ölen bir cocugun mumyası bu cocugun ailesi tahmin ettiğiniz gibi mısırda yaşıyorlardı bu aile çocukları öldükten sonra mısırdaki en ünlü mumyalama ustasına verilir ve mumyalanır ama bunu yaparken sadece kendi başına yapar ve hiçkimse görmüyor ve cam bir tabuta konuluyor ve ailede birkaç gün sonra ölüyor bu mumyaya bakmak için giden bilim adamlarının bazıları ölüyor çünkü mumyalama işlemi yapılırken çok fazla rodyoaktif madde kullanılıyor ve bu maddeler bazı bilim insanlarının ölmesine yol açıyor . İnsanlar mumyaların ilğinç olduğunu düşünüyor bazıları ise iğrenç olduğunu düşünüyor.bazı mumyalama işlemleri yapılırken insanların kalpleri alınabiliyor bu çok nadir görülen bir mumyalama hatasıdır çünkü hep kalp dışındaki organlar alınır . mumyalar korkunç görünebilir gözümüze bazen bilim insanları bile korkabiliyorlar . mısıra gittiğinizde bir piramidin içine girmeyin bence çünkü bazı piramitler tehlikeli olabiliyor. bir yazımın daha sonuna geldik okuduğunuz için teşekür ederim hepinize .

(Visited 237 times, 1 visits today)