Mutlu Bir Aile İçin

Eğitim denildiğinde benim aklıma okullar aracılığıyla isteyen herkese verilen bazı bilgiler ve kazanılması gereken özellikler geliyor. 

Çocuk sahibi olamak isteyen ailelere, çocuklarını iyi yetiştirmeleri için zorunlu eğitim verilmesi doğru bir düşünce mi diye düşünmemiz gerekirse, benim düşüncem zorunlu olmak zorunda olmamalı çünkü çocuk çok değerli bir varlıktır. Bu yüzden onu en güzel bir biçimde eğitmek ve bakmak çok büyük bir sorumluluktur. Bu da insanın içindeki özgüveni ve eğitimi ile doğrudan orantılıdır. Eğitimin bu konuda zorunlu olması fikiri de çocukların iyi yetiştirilmesini sağlamak için yapılan bir adımdır. İlk önce aile çocuklarını seviyor mu, çocuklarının sorumluluklarını ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek mi diye sorulmalı. Eğer bu özelliklerini karşılamıyorsa devletten maddi yardımlar alabilir veya çocukları yetiştirmek ile ilgili kitaplar okunabilir. Eğer yine kendilerini yetersiz görüyorlarsa, isteğe bağlı olarak kurs veya diğer eğitim kurumlarından yardım alınabilir.

Bence hiçbir şey zorunlu hale getirilmemeli çünkü insanlar bazen sorumluluklarını zorunlu hale getirerek sorumluluklarını yanlış anlayabiliyorlar.Önce sevgi sonra eğitim.

(Visited 21 times, 1 visits today)