Mutlu Yüzler İçin

resim1

   Şöyle etrafımıza baktığımızda gördüğümüz ya da bizden çok uzakta olup da, zor şartlarda okuyup,  yaşamaya çalışan birçok insanı görebiliriz. Nasıl mı? Eğer çevremizle ilgilenir ve duyarlı olursak görürüz ancak. Çok yakınımızdan başlayarak, belki yanı başımızdaki bir komşu ya da uzak bir köydeki bizim gibi öğrenci olan çocuklarla. Biz küçüğüz nasıl yardım yardım edebiliriz diye sorarsanız bana, çok kolay derim. Paylaşarak. Büyüklerimizden yardım isteyerek, kendimizi onların  yerine koyarak. Sevgimizi, enerjimizi bir uçtan bir uca göndererek. Onları kırmadan, incitmeden yardım elimizi onlara uzatarak. Yüreklerine dokunarak. Bu kitap olur, defter olur, kalem olur paylaşırız. Bu kıyafet olur, onlar giydikçe biz ısınırız. Resim çizdiklerinde aynı okulun bahçesinde oynadığımızı, bir köy okulunda, aynı sobanın etrafında öğretmenin anlattığı dersi dinlediğimizi hayal ederek. İşte belki de kendimi, siz kendinizi orada ve onların yerine koyarak yapabiliriz bu paylaşımı. Yardım etme duygusu bizi iyi bir insan yapar, bizi büyütür. Yardım yapılırken, sadece tanıdığımız biri olmasına gerek yoktur.

Herkes tanısa da, tanımasa da birbirine yardım etmelidir. Yardımlaşmak birbirimize sevgiyle bakmamızı sağlar. Bu aslında yabancı olmadığımız bir konudur. Sizlere bu anlamda benim de içinde bulunmaktan çok mutlu olduğum ve duygulandığım bir yardım kampanyasından bahsetmek istiyorum. Bu sene okulumuz tarafından belirlenen kardeş okula, okulumuz genelinde, ben ve arkadaşlarım kırtasiye malzemeleri gönderdik. Ben  kendi ellerimle hazırladım öğrenci arkadaşlarıma. Çok mutlu oldum. Onların bu malzemeleri alınca ne kadar sevineceğini düşünerek, kendimi iyi hissettim. Çok güzel bir duyguydu. Bundan sonra ben de büyüklerimin yardımıyla daha fazla paylaşacağım. Bu arada sahip olduğumuz eşyaların  kıymetini bilmeli ve israf etmemeliyiz.

İstanbul, Diyarbakır, Bursa, Van, Zonguldak. Ayşe, Mehmet, Fatma. İnanın hiç fark etmez arkadaşlar. Orada yardıma ihtiyacı olan bütün çocuklarla paylaşalım. Sen de yardım et. Sen de elini uzat. Hadi hep birlikte mutlu yüzler için, onlara elimizi uzatalım.

Mutlu olmak için, mutlu edelim.

 

(Visited 99 times, 1 visits today)