Mutluluğa Ulaşmanın 7 Yolu

Günlük hayatta insanın yaptığı her şey psikoloji tarifinin içine girebilir. Bu yazıda ne olursa olsun mutlu olmanızı sağlayacak birkaç tavsiye var. Yazması benden uygulaması sizden.

 

Özür dileyin. Pişmanlık ve suçluluk duygusundan kurtulun. Emin olun sevdiğiniz bir insandan özür dilemek moralinizi düzeltecek, daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.                                                                                        Bir an bekle arkana dön ve unuttuklarını anımsa. Kaybettiysen ara kırdıysan af dile kırıldıysan affet: Çünkü hayat çok kısa. -Mevlana

Teknolojiden uzaklaşın. Teknolojiden uzaklaşıp biraz doğaya karışmak belki de aileniz veya arkadaşlarınızla yürüyüş yapmak, balık tutmaya gitmek size iyi gelecektir.

Gülümseyin. Gülümsemek vücudumuza mutluluk hormonu sağlar ve hastalıklarla savaşmaya çok yardımcı bir etkendir.                                                                                                                                                                  Mutlu olduğumuz için gülmeyiz, güldüğümüz için mutluyuzdur. -William James

İnsanları mutlu edin. Sevdiğiniz ya da değer verdiğiniz bir insana onu sevindirecek bir şey yapmak sizin için de yararlı olacaktır.                                                                                                                                                      Sevgi sevdiğin kişilerin mutlu olduğunu gördükçe onların mutluluğu ile mutlu olabilme sanatıdır. -Balzac

Kendinizi diğer insanlarla kıyaslamayı bırakın. Bu davranış sizin psikolojiniz açısından uygun olmayacaktır ve kendinizi küçük görmenize neden olacaktır.

Hayvanlarla ilgilenin. Hayvanlarla zaman geçirmek insanın sağlığı açısından önemlidir ve depresyona girmesini önler. Ayrıca sizi karşılıksız seven bir canlının olduğunu bilmek size iyi gelecektir.

Hobilerinize daha çok zaman ayırın. Hobilerinizle ilgilenmenin kısa süre içinde size fayda sağladığını göreceksiniz. Çabalamanın verdiği özgüven ve yapmakta iyi olduğunuz bir işle ilgilenmek sizi mutlu edecektir.

Sporla ilgilenin. Düzenli olarak sporla ilgilenmek sizi kötü düşüncelerinizden uzaklaştırır ve rahatlamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca sağlıklı bir yaşamı kim istemez ki?

 

 

(Visited 50 times, 1 visits today)