Mutluluk Saati

Bugün benim doğum günüm…

Arkadaşlarım bana çok güzel hediyeler almış. Açmak için sabırsızlanıyordum! Hepsini açtım ama bir tanesinden bir cep saati çıktı. Hemen cebime koydum.

Bir gün çok mutlu olduğunda saatim durmuştu. Anneme dedim ki: “Anne, bu saat bozuk! Çalışmıyor!” Annemle hemen evden çıktık ve tamirciye gittik. Tamirci saati kontrol etti ve “Bu saat gayet sağlam, bozuk değil.” Dedi. Ee tabi bunu duyunca çok şaşırdık.

Annem dedi ki: “Tamirci bey, Bu saat çalışmıyor. Nasıl bozuk olmayabilir yani yanlış görmüş olabilirsiniz.” Tamirci amca dedi ki: “Hanımefendi, bu özel bir cep saati. Bu saat mutlu olduğunuzu anlayınca kendiliğinden duruyor.” Annem: Bu nasıl olabilir ki? dedi.

Ben çok şaşırmıştım. Tamirci amca saati cebime koydu. Okula bu saatle gittim, Arkadaşlarımın hepsi çok beğendi. Hatta teneffüste arkamdan koşturanlar bile oldu.  Bir tane arkadaşım saati cebimden aldı ve denedi. Mutlu olduğunda durduğunu görünce bana nereden aldığımı sordu. Bende hediye olduğunu söyledim. Hepsi bana o hediyeyi veren arkadaşıma sordu ve oda nereden aldığını söyledi. E tabi, söyleyince herkes aldı ve okulda moda oldu.

Sizede böyle bir hediye geldiyse bizimle paylaşmaya ne dersiniz? Bir sonraki blog yazımızda görüşürüz!

Sevgiler..

Alya

(Visited 23 times, 1 visits today)