Mutluluk ve Para

Iş hayatında merdiveni atlamaz ve yavaş yavaş kendinize inanırsanız maddi ve manevi kazancınız artar. Aktris olarak adlandırılmak sizi bilmeden seven ve size sarılan insanlardan biri yapıyor ki bu bence harika bir duygu. İşin aslı şu ki, yapmayı sevdiğim işi yapan biri olduğum için şanslıyım ve onların nitelikli ve değerli olmalarını istiyorum. Aslında kime sorsak zengin olmak istiyor ve yaparsa da düzeleceğine inanıyor.

Mutluluk, gelecek ve şimdi hakkında farklı duyguları içerir. Bunlar iki farklı eksende gerçekleşir: “mutlu” ve “mutlu”. Zevk, heyecan, canlılık ve rahatlık gibi fiziksel özellikleri kolayca unutur. Öte yandan, iyi bir kitap okumak, derin sohbetler ve hatta dans etmek gibi eğlenceli aktiviteler zamanın nasıl geçtiğini anlamanıza neden olabilir. Bunlar deneyim ve beceri gerektirir ve insanlara kendi güçlü yanlarını hissettirir.

Ünlülerin hayatlarının hayal ettiğimiz kadar mükemmel olup olmadığını bilmiyor musunuz? Hayır, ne yazık ki hayatları iyi değil, genellikle çoğu insan parayı satın alamaz. Paranın zorluklarına ve sorumluluklarına, onu kaybetmemek için verdikleri mücadeleye, para için çalışmanın stresine dayanamazlar. Sık sık paranın mutluluk getirip getirmediğini merak ederiz. Paranın mutluluk getirip getirmediği aşikar, objektif bir görüş veremeyiz, herkesin kendine göre bir sübjektif cevabı var. Bir de ünlü olmak istemeyen ama kendi isteği dışında ünlü olan baba-oğul arasındaki sömürü, oğlanın patron ya da iş istememesi gibi kişiler de vardır. Büyük binalarda kostümlerle takılmak istemiyordu. Bunun yerine, küçük atölyesinde bir sanat akademisi açmak istedi, ancak baba operasyonun oğluna devredilmesi konusunda ısrar etti. Belki bir gün şantajcı gelir ve istemediği zengin hayatı yaşayamaz ve sonunda kendi hayatını yaşar.

Zengin olmanın bir kötü yanı daha. Bunu yaşamış bir iş adamının sözlerini sizlerle paylaşmak ve bir cümle ile anlatmak istiyorum. Hep daha fazlasına sahibim, güvenimi kaybediyorum, hiçbir şeyim yok. Zamanla, bu hırs ailenizi sizden uzaklaştırabilir. Sonuç olarak, çoğumuzun gözünde zenginliğin dünyadaki en güzel fırsatlardan biri olduğunu düşünüyorum. Ancak insanlar, sahip olmadıklarının her zaman iyi olduğunu düşünerek büyük bir hata yaparlar. Daha az varlıklıların gözünde bu büyüyen bir durum ama düşünüldüğü kadar iyi değil. Hele bir servet yaptığınızı düşündüğünüzde, “Keşke param olmasaydı, şu ya da bu” demeye başladığınızda ve endişelerinizi bir kenara bırakıp zenginliğin aslında kötü bir şey olduğunu anladığınızda.

(Visited 20 times, 1 visits today)