”MÜZİKSİZ BİR HAYAT HATADIR”

”Müziksiz bir hayat hatadır.” demiş Nietzsche. Sizce doğru mu? Eğer doğruysa neden? Açıkçası benim fikrim bu sözün doğru olduğu yönünde. Neden mi? Çünkü müzik benim çok sevdiğim bir sanat türü. Mesela ben bu yazıyı yazarken bile müzik dinliyorum.

Müzik severim, evet bunu söyledim zaten. Ama bir de bana göre önemli olan bir şey daha var. Ne tür müzikler ilginizi çekiyor?  Ben çoğu arkadaşımın ve öğretmenlerimin bildiği üzere K-pop yani Kore pop dinliyorum. Benim bu müzik zevkim açıkçası beni biraz zorluyor. Benimle sürekli dalga geçiliyor. Hatta bir kere bir öğretmenim benim Kpop sevdiğimi unutup bu müziği sevmediğini dile getirmişti. Bu benim için bir sorun değil aslında. Şu an yaygın olarak dinlenen rap şarkılarını hiç sevmiyorum ama her türlü müziksevere saygı duyuyorum.

”Müzik ruhun gıdasıdır.” demiş ya atlarımız, evet çok doğru. Bir de genel bir örnek vermek istiyorum. Mesela sahilde yürüyüşe ya da koşuya gidenler yanlarına her zaman kulaklık alıp şarkı dinlerler. Ya da olaya üzgün olduğumuzda hemen müzik dinlemeye başlarız ve kendimizi rahatlamış hissederiz.

(Visited 35 times, 1 visits today)