Ne Ekersen Evren Sana Onu Biçer

Çekim yasası; atomları, elektronları, gezegenleri bir arada tutan evrenin temel yasalarından biridir. Rhonda Byrne’nin “The Secret” adlı kitabının ana fikrini oluşturan bu yasada, insan beyninin bir mıknatısa benzediğini ve o ne düşünürse yaşamında da o olacağını, pozitif ve negatif düşüncelerin bir zincir edasıyla devam edeceğini ve bunu evrene gönderdiğimiz frekanslar sayesinde yaptığımız anlatılıyor.

The Secret, Türkiye dahil tüm dünyada çok satanlar listesine girmiş, 20 milyondan fazla alıcı bulmuş ve 50’den fazla dile çevrilmiş bir kitaptır. Bu demek oluyor ki gerçekten birçok insan çekim yasasına inanıyor ama tabi ki inanmayan ve saçma bulan bir kesim de var. Bana da ilk okuduğumda saçma gelmişti ama biraz araştırdıktan sonra mantıklı buldum.

İnsan sosyal bir varlıktır, toplu halde yaşar ve dolayısıyla çevresinden etkilenir. Karşısındakine düşüncelerini, hissettiklerini her zaman sözle ifade edemez, onun yerine; bakışlarıyla, duruşuyla duygularını göstermeye çalışır ve böylece içinde biriktirdiği enerji bir şekilde karşı tarafa iletilir. Karşı taraf bir ya da birden fazla kişi olabilir. Bu insanlar kendilerine gelen enerji karşısında tepki gösterir ve oluşan kendi enerjilerini ilk tepki veren kişiye veya bir başkasına gönderirler. Bu şekilde etkileşim başlar ve çok daha geniş bir kesimi etkiler. Bu pozitif de olabilir negatif de.

“İnsanoğlu; ağzından çıkan cümlelerin, beyninde çıkan düşüncelerin bütün evreni dolaşıp, tekrar onlara geri döndüğünü bilse, çok daha dikkatli olurdu. Albert Einstein’ın da dediği gibi rahat bir zihinle bir düşünceyi tekrar tekrar düşünürseniz ya da sürekli hayalini kurarsanız o düşünceyle ilgili olan frekansı uygun bir temele yerleştirirsiniz. Düşünceler etrafa manyetik bir sinyal yayar ve bu sinyaller tekrar size döner. Bütün sevgililerim beni aldattı, neden böyle erkekler hep beni buluyor diyen bir kadının evrene gönderdiği negatif enerji sebebiyle böyle erkeklerle karşılaşması buna güzel bir örnektir diye düşünüyorum.

Yeryüzünde gördüğümüz insan eli ile yapılmış her şeyin bir zamanlar birer düşünceden ibaret olduğunu hatırlayıp istediğiniz şeyleri tespit edip evrene pozitif enerji göndermeniz dileğiyle…

(Visited 40 times, 1 visits today)