Ne Gerek Var?

Sosyal medya hepimizin de bildiği gibi çok güçlü ve kişiyi kendine bağımlı edebilme potansiyeline sahip bir koldur. Çoğu kişi bağımlı olduukları halde bağımlı olduklarını kabul etmiyor. İnanamayabilirsiniz ama bazı kişiler sosyal medya bağımlılığı diye bir şey olduğunu kabul etmiyor aksine red ediyorlar. Bildiğimiz gibi sosyal medyanın iyi tarafları olduğu halde kötü tarafları da var ne yazık ki. Mesela daha bugünlerde yapılan bir araştırmaya göre sosyal medyanın kadınları erkeklerden daha çok depresyona sokmaya meyilli olduğunu kanıtlıyor. Peki ya neden?

Bildiğimiz gibi sosyal medyanın da ortaya çıkmasıyla beraber internet fenomeni diye bir terim çıktı başımıza. İnternet fenomenleri daha çok güzellikleri ya da dış görünüşleri üzerinden ünlü olan insanlara verilen isimdir. Bu insanların kimseye bir zararı yokmuş gibi görüse de aslında yanılınılıyor. Birçok kadın o ünlünün fotoğraflarına bakıyor ve onlara özeniyor, onlar gibi olmak istiyor ve hatta onların kilolarına inebilmek, onlar gibi ince olabilmek için ne yazık ki ölümcül diyetlere başvuruyor. Sırf açlık duygusunu hissetmemek için pamuk yutan insanlar bile var. Hatta inanmayacaksınız ama bazı güzelliklerine takıntılı insanlar sırf yedikleri onlara yaramasın kilo almasınlar diye bağırsaklarına ölümcül kurtlar koyduruyorlar. Daha sonra istedikleri kiloya indiklerinde de kurtları aldırıyorlar.

Yani demek istediğim kadınlar sırf sosyal medya yüzünden hayatlarını etkileyecek, geri dönüşü olmayan kararlar alıyor. Bu da yapılan bilimsel araştırmaların doğruluğunu kanıtlıyor.

(Visited 60 times, 1 visits today)