Neden insanlara göre değişiyorum?

   Her insan farklıdır. Her insanın farklı duyguları vardır. Her insanın olaylara verdiği tepkiler farklıdır. Her insan özeldir.

  Kişiden kişiye değişiyorum. Çünkü her insanın farklı bir kafa yapısı olduğunu düşünüyorum. Kendi hayatımdan örnek vericek olursam. Duru diye bir arkadaşım var. Duru ile ne zaman bir araya gelsek ya derslerden ya da kültürel şeylerden bahsediyoruz. Onun yanında her zaman olduğumdan daha bilgili ve kültürlü davranmaya özen gösteriyorum. Dora diye bir arkadaşım var o da Duru’nun tam tersi bir insan, hiperaktif ve sürekli koşan zıplayan birisi. Dora ile ne zaman dışarı çıksam eve çok yorgun dönüyorum. Dora’nın yanında kendimmiş gibi davrana biliyorum bilgili ve kültürlü davranmama hiç gerek olmuyor.

Kişiden kişiye değişiyorum. Çünkü her insanın algılama süresi farklıdır. Kimisi ile aynı konuyu beş altı kez konuşman gerekir kimisi ise leb demeden leblebiyi anlar. Ben genelde bir şeyi iki kereden fazla anlatmayı sevmem o yüzden böyle kişilere davranışlarımda büyük farklar oluyor.

  Kişiden kişiye değişiyorum. Çünkü her insana aynı duyguları besleyemem. Kimse besleyemez bence. Herkesin bir nefret ettiği insan tipi vardır ve onlara çok soğuk davranır. Ben genelde insanlar arasında popüler olmaya çalışan, olduğundan büyük görünmeye çalışan ve büyük davranmaya çalışan ( anlatmaya çalıştığım şey olgunlukdan farklı bir şey) ya da vücudu büyümüş ama aklı daha çocukluğunda kalmış kişilerle iletişim kurmakta zorlanıyorum.

  Kişiden kişiye değişiyorum. Çünkü her insanın farklı hobileri vardır. Örneğin ben spor yapmaktan, tatlı yapmaktan, alışveriş yapmaktan hoşlanırım. Ama her insanla yapmaktan hoşlandığımız hobiler aynı olamaz.

Kişiden kişiye değişiyorum. Çünkü her insan farklıdır. İnsanların tipleri, fiziksel yapıları, saç renkleri, gözleri birbirinden farklıdır.

Kişiden kişiye değişiyorum. Çünkü her insanın çevresine yaydığı duygular farklık gösterir. Örneğin, bizim ailede çok negatif düşünen bir kuzenim var. Ne zaman kuzenimle bir araya gelsem sanki her şey kötüye gidecekmiş gibi hissetmeye başlıyorum. Çünkü kuzenim her zaman olayları negatif yönleri ile değerlendiriyor. Kuzenim her kötü olayın kendisinin başına geldiğine inanıyor ama dünyada problemi olmayan insan yok. Benim düşüncem ise olayların hem pozitif hem de negatif yönlerinin değerlendirilmesidir.

İnsan karakterinin oluşumunda birçok dış faktör vardır. İnsanların doğdukları çevre, aileleri, küçüklüklerinde yaşadıkları olaylar etkili olmaktadır. Bu nedenlerden dolayı insanların insanlara davranışları değişiklik göstermektedir.

 

(Visited 87 times, 1 visits today)