Neden Kitap Okuyorum?

Kitap okumayı seviyorum. Bazen okuduğum kitaplar beni masal dünyasına götürürken kimi zaman, çevremde neler olup bittiğini öğrenmemi sağlıyor. Laf aramızda ara-sıra okuduğum kitapların bazıları da sıkıcı olmuyor değil. Ama bu beni asla kitap okumaktan vazgeçiremez.

Benim ilk okuduğum kitaplar arasında olan ‘Heidi’ başta çok sıkıcı ama okudukça çok eğlenceli bulduğum bir kitaptır, Üç Silahşorlar severek ve isteyerek okuduğum bir kitaptır, Levent Serisi ve Hayaletli Ev çok severek ve heyecanlanarak okuduğum ilk kitaplarım arasında yer alıyor.

Kitap okumamın bana ayrıca şöyle faydaları da oldu; ilkokula başladığımda birçok harfleri ve kelimeleri okuyamaz ve söyleyemezdim. Harfleri birbirine karıştırdım bununla ilgili doktora gittiğimde konuşma terapileri ile birlikte çok kitap okuyarak düzelmesini sağladım. Bu durum beni oldukça mutlu etti. Doktor bana ‘Kitap okumanın faydasını görüyorsun’ demişti.

Zaman ilerledikçe umarım bu alışkanlığımı devam ettiririm. Ülkemin okuyan insanlarla yüceleceğini biliyorum. Önemli olan bunun değerini bilmemdir…

“Okumak bir insanı doldurur, Konuşmak insanı hazırlar Yazmak ise olgunlaştırır.”

(Visited 110 times, 1 visits today)