Neden Pahalı Şeyler Kaliteli

Kendime soruyorum: Kimler benim gibi akşam haberlerini izleyip, hayattan beziyor. İşte hayat pahalılaşıyor. Enflasyon. Şu an insanların en çok korktuğu kelime. Türkiye bildiğiniz gibi gelişmekte olan bir ülke ve gelişmekte olan bir ülkenin ekonomisi idare etmesi çok zor şartlara sahiptir. Her şey gün geçtikçe pahalılaşıyor. Ucuz olan şeyler daha çok satın alınıyor. Peki ama ya kalitesizse? Ya paramıza kıyıp ihtiyaçlarımız pahalı şeyler ile mi karşılamalıyız?

Bu sorunu tek ve net bir cevabı var, benim için, her zaman kaliteli ama orta derece bütçe ile. Mesela ben 2 yıl önce PC satın almıştım. Tabi gidip işsiz gibi kötü masaüstü bilgisayar toplamadım. Orta bütçe ile en kalitelisini (fiyatına göre) koydum. Yani sırf kaliteli olan şey pahalı olmak zorunda değil ama maalesef çoğunlukla öyle. En temel nedeni kâr.

Aslında sizin tercihiniz. İsterseniz 2. el ya da Amazon gibi yerlerden alabilirsiniz. Aslında ucuz ve kaliteli bir şey bulmak şanstır. Çünkü bazıları avcı gibi internette dolaşıp ucuz ve kaliteli şey gördü mü satın alır ve stok direk biter. Ben bunu Türkiye’ye yeni gelen AMD’nin RX590 birkaç günde tükendi

Sonuç olarak dediğim gibi sizin tercihiniz. İsteyin 2. el alın isteyin, paranıza kıyın ya da alışveriş meleklerinize güvenip internette avcılık yapın.

satın alma ile ilgili görsel sonucu

(Visited 45 times, 1 visits today)