Neredeyim Ben?

Hiç zamanda yolculuk yapmayı düşündünüz mü ya da hiç bunun hayalini kurdunuz mu?  Bahse varım ki cevabınız evet olacaktır. Çocukken kimin böyle hayalleri yoktu ki? En azından benim vardı, her zaman geçmiş zamana gidip tarihe kazınan olayları kendi gözlerimle görmek isterdim veya gelecek zamana gidip ileride olacak birçok şeyi görmek isterdim ama tabii ki de bu gerçekleşmedi. Belki gelecekte bu mümkün olacak, eğer mümkün olursa çocukluğumdan beri hayalim olan zaman yolculuğunu gerçekleştirerek her zaman bana ve Türk olsun olmasın bütün insanlığa örnek olmuş büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşadığı zamana gitmek isterim.

zaman yolculuğu ile ilgili görsel sonucuzaman yolculuğu ile ilgili görsel sonucu

Hepimizin bildiği gibi büyük önder Atatürk ülkemiz için en başta Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmak olmak üzere inkılaplar yapmak, savaşlarda yer almak gibi birçok önemli şeye önderlik yapmıştır. Biz şu an ülkemizde huzur içinde yaşayabiliyorsak bu onun ve onun gibi birçok komutan ve askerlerimizin sayesindedir. Bu yüzden ülkemizin başına gelmiş birçok olayda onun verdiği kararları ve liderliğini gözlemlemek ve onu örnek almak amacıyla onun yaşadığı zamana gitmek isterim. Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu görmek üzere kurulduğu tarih olan tarih 29 Ekim 1923 tarihine gitmek isterim. Sonra bu tarih gibi ülkemiz için önemli olan birçok diğer tarihe gitmek isterim.

Atatürk ile ilgili görsel sonucu

Ayrıca zaman yolculuğu bir gün mümkün olursa tabii ki geleceğe de gitmek isterim çünkü gelecekte dünyanın nasıl bir yer olacağını, benim nasıl bir insan olacağımı ve bunlar gibi daha birçok şeyi merak ediyorum. Geleceğe gidersem neler yapabileceğimi tam olarak bilemiyorum, yapacağım şeyler orada karşılaşacağım durumlara bağlı. Geleceğe gittiğimde çok güzel veya çok kötü durumlarla karşılaşabilirim. Mesela bütün savaşlar bitmiş, bütün terörizm gibi kötü amaçlı eylemler bitmiş, insanlar huzur içinde yaşıyor olabilir ama tam tersine geçmişte olduğu gibi savaşlar ve bu kötü amaçlı eylemler devam ediyor olabilir hatta daha da artmış, insanların barış ve huzur içinde yaşamasını engelliyor olabilir. Umuyorum ki birinci gerçekleşir ve gelecek çok güzel olur. Zaten kimsenin aksini isteyeceğini düşünmüyorum.

gelecek ile ilgili görsel sonucu

Eğer zaman yolculuğu mümkün olursa geçmişe gidip Türk ulusuna ve bütün insanlığa örnek olmuş büyük önder Atatürk’ün yolundan gitmek üzere onun kararlarını ve olaylara bakış açısını gözlemlemek ve geleceğe gidip nasıl bir insan olacağımı ve karşılaşacağımız olayları gözlemlemek isterim. Peki sizin zaman yolculuğu yaparak herhangi bir zamana gitme şansınız olsaydı siz hangi zaman dilimine giderdiniz?

(Visited 24 times, 1 visits today)