Niye kişiden kişiye değişiyorum?

 

Kişiden kişiye değişiyorum çünkü bir insan sevdiği ve sevmediği insana aynı davranmaz.Bir insan gerçekten birini seviyorsa ona iyi davranmaya,onu üzmemeye çalışır. Aynı şeyi sevmediği birine yaparken rol yapmış olur.Sevmemek seviyormuş hibi davranmaktan iyidir.Bir insanı sevmiyorsam ona yakın davranmam.Bir insanı seviyorsam hep yanında olmak isterim.

Kişiden kişiye değişiyorum çünkü insanların karakterleri farklıdır.Sessiz ve sakin bir insanın yanında çok konuşmam.Eğer o kişinin özelliği neyse ona göre davranmaya çalışırız.Kavga çıkarmak isteyen bir karakteristik yapıya sahip olan  kişinin yanında sakin kalmaya çalışırı,çok zıtlaşmaya çalışmam.İyi niyetli bir insanın iyi niyetini suistimal etmem.Kötü bir insanın iyi niyetine pek güvenmem.

Kişiden Kişiye değişiyorum çünkü insanlar değişebilir.İyi bir insan kötüleşebilir bunu engelleyemeyiz veya tembel bir çalışan iş yerinde çalışmasından dolayı promosyon alabilir.Bende değişebilirim eskiden bir spor dalıyla uğraşırken artık sanat konusuyla ilgilenebilirim.

Kişiden kişiye değişiyorum çünkü iyi olmaya çalışmak sadece kötülerin işidir. Kendi gibi değil de bir başkasıymış gibi davranmak bir yalancının yapacağı iştir, kendi gibi davranmayan insanlar sonrasında kendi kişiliğini gösterince o kişiye bir yalancıymış gibi davranır, dediklerine inanmam. Aynı şekilde bir insan ortamdan ortama değişiyorsa ona da yalancıymış gibi bakarım. Evde kaba dışarda iyi davranan biri buna örnek.

Kişiden kişiye değişiyorum çünkü bir kişi kendine değer vermiyorsa, saygı duymuyorsa başkasından saygı beklememeli. Bir kişi kendine veremediği saygıyı bir büyüğüne, patronuna,ailesine hiç vermez. Bir kişi ilk önce kendini sevip saygı duymalı yoksa kimse ona sevgi göstermez.

(Visited 69 times, 1 visits today)