NOT

Her gün olduğu gibi bugün de normal başlamıştı. Aynı saatte uyandım ve kahvaltımı yaptım. Kahvaltımı yaparken kapı çaldı. Kapıyı açınca kimseyi göremedim ama bir hediye paketi gördüm. Sabahın bu saatinde getirilen bir paket için fazla güzel görünüyordu ve biraz şüpheye düştüm. Paket belki de karışmıştı ama sabah sabah komşularımı rahatsız etmek istemedim ve paketin içinde ne olduğunu da çok merak ediyordum. Vicdanımla ettiğim bir kavganın sonunda kazandım ve paketi içeri aldım.

Hediye paketini açtığımda şok oldum! Paketin içinde bir not vardı ve notun içinde herhangi bir kütüphaneden herhangi bir kitap seçmem isteniyordu. Evet, çok saçma ama çok merak etmiştim. Seçtiğim sadece bir kitap olacaktı ve eğer doğru kitabı bulursam o kitabın içinde beni ne bekliyordu? Ama bu fazla düşük bir ihtimaldi ve çok şanslı biri olduğumdan (!) o kitabı asla bulamayacaktım. O yüzden evde kalmaya karar verdim. Akşam kendimi o notu düşünür halde buldum. Çok saçma! En azından şansımı denemek istedim. Sadece bir kitaba bakacaktım  ve eğer şanslıysam o kitap seçmem gereken kitap olacaktı ama yarım saat sonra kendimi en yakın kütüphanedeki bütün kitapları karıştırırken buldum ve sonunda! Buldum diye çığlık atmaya başladım ve herkes bana bakmaya başladı çünkü saat aksam 8.00’di  ve ben bir kütüphanenin ortasında buldum diye çığlık atıyordum.

Notu okuduğumda notta: ”Sadece bu kitabı okumanı istedim.” yazıyordu. Bu ne demek? Çok sinirlenmiştim. Notu ve kitabı alıp eve gittim ve kitabın sayfalarını karıştırırken 25. sayfasında bir şeyin yazdığını fark ettim. Orada bir adres yazıyordu. En yakın arkadaşımın evinin adresi. Tabii ki de oraya gitmemem lazım yani ya bu insan kötüyse, ona bir şey yaptıysa ve bana da yapacaksa? Ama ya iyiyse ve ona olacak bir şeyden beni haberdar etmek istiyorsa? Evet, oraya gittim ve arkadaşım gayet iyiydi. ”Sen ne yaptığını sanıyorsun beni korkuttun. O notları yazmanın bir marifet olduğunu mu sanıyorsun? Bir de evinin adresini yazmışsın kitaba ya o kitabı başkası buldaydı ve sana zarar vermek için evine gelseydi?” diye bağırmaya başlamıştım ama soruma cevap olarak aldığım soru kan dondurucuydu. ”Ne notu?”  ve çok ciddi bir sorunumuz olduğunu fark ettiğim saat 23.45.Gizli not | Beştepe Bloggers

(Visited 16 times, 1 visits today)