Odamın İçindeki Gizemler

Odamı tasarlarken ederken yapay zekâyı odamda kullanmayı çok istemiştim. Neredeyse odamdaki her şey teknoloji harikasıydı ama çok fazlalardı annem ve babam sağlığımı kötü etkiyeceğini ve birçok şeyi teknolojisiz hale getirmemi istediler. Bende onların söylediklerini yaptım çünkü böyle devam edemezdim aklıma yeni bir tasarım geldi.

 

Odamın içerisinde küçük bir villa yapacaktım. Odaya ilk girdiğimizde hemen yanına küçük bir buzdolabı vardı mutfağa gitmeye üşendiğim zaman ihtiyaçlarımı buradan karşılayacaktım. Odamın çoğu duvarında kitaplık olacaktı sadece buzdolabının olduğu duvar ve kapının diğer tarafındaki duvarda olmayacaktı. Kitap okumayı çok seviyordum bana kalsa bütün duvarları kitaplıkla kaplayabilirdim ama temizlemesi çok zor olurdu bu yüzden bütün duvarları yapmayacaktım. Odam çatı katında olduğu için diğer odalara göre daha genişti bu da işime geliyordu.

Kapının diğer tarafındaki boş duvara yarı saydam yarı opal olan camlı bir giyinme dolabı ve dolabın bir camı elektronik olacaktı, elektronik ekranda o gün ki ruh halime göre kıyafet seçecekti. Giyinme dolabının biraz önünde kitap okumak için bir salıncak kurulacaktı salıncağa küçük bir kol eklenecekti onun içine ister içeceğimi ister kalemlerimi koyabilecektim. Giyinme dolaplarının bitiminde şeffaf bir tahta olacaktı tahta elektronikti ödevlerimi, yapmam gerek şeyleri bana anımsatacaktı. Tahta aynı zamanda üstüne yazabileceği, ders çalışabileceğim ve filim izleyebileceğim bir tahtaydı. Buzdolabın olduğu tarafta merdiven olacaktı merdivenden çıktığımızda ısıtmalı yatağım tam karşımdaydı, yatağın sadece bir ucunda komodin vardı komodinin alt kısmında biraz abur cubur ve su bulunduracaktım. Yatağımın yanında küçük bir kitaplık olacaktı oraya en sevdiğim kitaplarımı koyacaktım. Yatağım çatıyla neredeyse iç içeydi bu yüzden çok karanlıktı, oraya ne çok küçük ne de çok büyük olan bir cam yaptıracaktım çünkü çarı üzerime üzerime geliyordu ve hiç gün ışığı almıyordu. Cam olmayan tarafın oraya bir tane projeksiyon, duvara da bir tane beyaz perde monte edecektim.

Çalışma masam yatağımın altındaydı merdiven boşluğunun merdiven boşluğunun büyük hali gibi düşünebilirdik. Çalışma masası çoğu parçası elektronikti masanın bir tuşuna bastığımız zaman masa katlanıp yerine büyük bir ekran açılıyordu o ekranda sadece ders ile alakalı materyaller açılıyordu bunun yanı sıra sadece müzik açılabiliyordu çünkü buna göre programlanmıştı. Masanın içecek tuşuna dokunduğunuzda küçük bir bölme açılıyor ve oraya içeceği yerleştirebiliyorsunuz böylece herhangi bir şey üzerine dökülmemiş oluyor. Masanın birçok bölmesi olduğundan her şey rahatlıkla sığabiliyordu. Aklınıza gelebilecek birçok özelliğe sahipti.

(Visited 6 times, 1 visits today)