Odamın Kuralları

Benim odam, evimizin üst katına çıkan merdivenlerden çıkıldığı gibi hemen sağdaki ilk odadır. Odamın duvarlarında pembe ve gri çizgilerin olduğu duvar kağıtları kaplıdır. Odamda boydan boya pudra rengi dolaplarım vardır. Dolaplarımın içinde hem giysilerim, hem oyuncaklarım vardır. Rüya gibi bir odam var. Yeni evimize taşınırken ailem bana kocaman iki kişilik bir yatak aldı. odamın tam ortasında pembe kocaman yatağım var.

Böyle güzel bir odam var ve odamı olduğu gibi sevdiğim için odamın böyle kalmasını istiyorum. Odamdaki kurallara gayet açıktır, ailemin tek kuralı duvarları boyamamak. Benim ise tek kuralım var; kardeşimin odamı dağıtmaması ama ona çoğu zaman kıyamıyorum izin veriyorum.

Odamı çok seviyorum. Odamda yaşamayı seviyorum. Odamda kitap okumayı seviyorum. Odamda ders çalışmayı çok seviyorum. Oyuncaklarımla oynamayı, uyumayı, vakit geçirmeyi, bilgisayarımla çalışmayı, balkonumda oturmayı, dışarı seyretmeyi, bahçemizdeki çiçeklere bakmayı çok ama çok seviyorum. iyi ki harika bir odam var. Aileme çok teşekkür ederim.

 

 

(Visited 202 times, 1 visits today)