Öğretmen-Öğrenci ilişkileri

Birçok öğrenci öğretmenleri ile olaylar yaşar. Genelikle öğrenciler, öğretmenlere biraz daha puan almak için öğretmene farklı farklı numaralar yapar ama öğretmenler böyle numaraları genelde yemez. Ben de bugün size öğretmenim ile yaşadığım  bir olayı anlatacağım.

O zamanlar 1. sınıftaydım. Öğretmenim bana okulun açılış günü için  bana bir şiir vermişti.Ama o zamanlar küçük olduğum için ve öğretmenin verdiği şiir yaşıma göre fazla olduğu için bir türlü ezberleyememiştim. Her gün çalıştım ama bir türlü olmuyordu. Öğretmen son birkaç gün kala prova yaptırıyordu ama ben çıktığımda bir şey söyleyemiyordum.Büyük güne bir gün kala artık pes ettim, başka bir şiir seçtim, bu şiir bir özür şiiri idi. O gün çıktığımda ortalık sessizleşmişti herkes çok merak ediyordu. Ardından şiirimi okuyunca öğretmenimin yüzü kızarmıştı. Pazartesi günü öğretmen beni çağırdı ve bana “Affedildin” dedi ve sonra aşırı rahatlamıştım

Dediğim gibi birçok öğrenci öğretmenleri ile birtakım olaylar yaşar ama öğrenci bu durumu telafi etmek için elinden geleni yapmaya çalışır.

 

 

 

(Visited 135 times, 1 visits today)