Ögretmenim ve Ben

Merhaba Arkadaşlar,

Başöğretmenimiz Atatürk’ün bir cümlesiyle başlamak istiyorum yazıma “Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en fedakar ve saygıdeğer unsurlarıdır.” Çünkü eğitimin olmazsa olmazı öğretmenlerimizdir. Bizim için türlü fedakarlıklar yaparak, kendilerinden eksilterek bizi çoğaltırlar. İlkokul sıralarında bize okumayı, yazmayı, toplamayı, çıkartmayı en önemlisi hayata karışmayı öğretirler.
Ben de bugün size Dolunay öğretmenimi anlatacağım. Dolunay öğretmen benim sınıf öğretmenim. Bize ders anlatmayı çok seviyor. Öğretmenimiz bizi çok  da güldürüyor ama bazı arkadaşlarım bu gülme işini  abartıyor. Bize öğretirken aynı zamanda hediyeler veriyor.Bunlardan biri de  hediye kartları. Bu kartlardan 10 tane tamamladığımızda öğretmenimizin bize sürprizi olacak ve bu durum bizi çok heyecanlandırıyor. Öğretmenim bugün bize tek ve çift sayıları anlattı. Biz de onu can kulağı ile dinledik. Bize sorular sordu. Ben doğru cevabı verdiğim için kartı ben kazandım ve 7 kartım oldu. Şu an yazdığım yazıyı da yazıp tamamladığımda öğretmenim bana 8. kartı vermiş olacak. 10 tane kartım olduğunda hediyeyi ben de alacağım.
Şunu söyleyeyim ki ben okulumdan çok memnunum ve öğretmenimi çok seviyorum. Okulum çok disiplinli. Burada çok şey öğreneceğimi ve hayata iyi hazırlanacağımı düşünüyorum. Ben bu kadar şey anlatacağım. Hepinize güle güle.

 

(Visited 66 times, 1 visits today)