Öğretmensiz Eğitim

öğretmen disiplin ile ilgili görsel sonucu

Öğretmenler eğitimin başyapıtlarıdır. Onlar olmazsa eğitim de olmaz. Öğretmenler olmazsa disiplin de olmaz.

Öğretmenler şu andan itibaren yok olsaydı, eğitim, disiplin ve belki okul bile olmazdı. Öğrencilerin öğrenme şekli sadece disiplin ya da kızmak değildir ama eğer dersi sabote edip arkadaşlarının eğitim hakkını engelleyen bir öğrenci varsa onun disipline ihtiyacı vardır. Çünkü öğretmenler biz çocukları sevdikleri için ve bizleri çağdaş ve başarılı birer birey yapmak istedikleri için bu mesleği yapıyorlar. Belki öğretmenler olmasa ödevler de olmaz ve biz evde sadece bilgisayar oyunları oynayıp sosyal olmayan bireylere dönüşürdük.

Bu yüzden öğretmenler eğitimin ve bizlerin temel yapıtlarıdır. Okulda öğrendiğimiz sadece bilgileri değil, ayrıca çağdaşlık duygumuzu da genişletip hayata aktarmalıyız.

Bir sanatçının beyaz bir tabloyu renklendirmesi gibi öğretmenler de biz öğrencileri iyi ve başarılı birer birey olmamız için renklendirir ve sanatçının tabloyu sunması gibi hayata hazırlarlar.Yani öğretmenler eğitimin ve disiplinin en iyi sanatkarlarıdır.

ressam ve tablo ile ilgili görsel sonucu

 

Öğretmenlerin bizlere üflediği bilgi rüzgarlarından soğuk diye kaçınırsak eğitimin de zorluklarından kaçmış oluruz. Yeşil çimenlerin bulunduğu bir dağda o rüzgarı yüzümüzde hissetmeliyiz ki başarının o soğuk zirvesine ulaşalım.

 

(Visited 141 times, 1 visits today)