Okul üniformaları

Bir sürü çocuk, okul üniformalarını giymek istemez, bu durum onlar için işkence olur her sabah. Kimileri velilerine şikayet eder kimileri de bu durumu içinde saklarlar. Her ne kadar protesto edilse de tüm öğrenciler şu durumu biliyor; üniforma zorunlu bir okul kuralı.

Aslında farklı açılardan konu ele alınırsa, bu konunun artı ve eski yönlerini herkes hesap edebilir. İlk olarak olumsuz yönlerinden bahsedelim: Bazı aileler bu konuda aşırı dikkatli olabiliyor. Kimi öğrenciler kendilerini psikolojik olarak rahat hissetmiyor, sabah olsa bile bünyelerini bu şekle ayarlayıp yorgun oluyorlar. Okul çıkışı işleri olan öğrenciler için bu ayrı bir dert olsa gerek. Birçok defa üstlerini değiştiriyorlar ve bu işkence gibi. Genellikle bir sürü öğrenci bir neden bulamasa da okul üniformalarını giymek istemiyor. Öğrencilerin çoğunun üniformalara karşı bir ön yargısı var. Bir de bakış açımızı tam tersine çevirip olumlu yönlerine bakalım: Okul, öğrenim gördüğümüz resmi bir kurum olduğundan bu tür şartlar önemli. Okulu temsil eden bir kıyafettir ve o okulun öğrencisi olduğun anlaşılır. Ayrıca her gün farklı bir kıyafet seçimi insanı bir süre sonra sıkar ve kararsız kalmaya başlarsın.

Kısacası, bu konuyla ilgili bir sürü tartışma ortaya çıkabilir ama unutmayın; okul kıyafeti okulun temel kurallarından biridir. Öğrenciler her ne kadar şikayetçi veya mutlu olursa olsun bu kural kolay bir şekilde değişmez.

(Visited 131 times, 1 visits today)