Okula Başladığım İlk Gün…

Ben okula ilk kez giderken çok sabırsızlanmıştım ve kendi başıma yatmıştım. Sabah olunca heyecanla kalkıp üstümü giyinip ellerimi yüzümü yıkadım ve dişlerimi fırçaladım kahvaltı yaptım cevizimi yedim ve okuluma gittim. Okulda anneannem, babam, kardeşim ve annem vardı.

Mutluca gittik. Bahçede tören yapıldı. İstiklal Marşı okundu Saygı duruşu yapıldı. Sonra pasta geldi, eğlendik Palyaço geldi. Baloncu bize kocaman bir balon yaptı. Kalp balon yaptı. Okulumuz bizi çok güzel karşıladı. Çok sabırsızlandım birde çok sevindim çünkü Yaşar öğretmenimi çok seviyorum. Sınıfımıza ilk çıkmıştık sonra bütün sandalyelerden balon çim adam ve süslü şapka vardı. Beni karşıladı sıramda. Sıraya oturunca ben en ön sıraya oturmuştum Yaşar öğretmenim benim ismimi söyleyip kart verdi. İsimlerimizi öğrenmesi için. Yaşar öğretmenimle sarıldık, fotoğraf çekildik. Ben o zaman çok mutluydum. Bir de sabırsızlanıyordum. Kalbim atıyordu: Tık tık tık.

İlk önce İngilizce dersi oldu ve öğretmenimizi tanıdık. Sonra Rusça dersi oldu ve öğretmenimizi tanıdık. Sonra annemler gitti ve biz devam ettik okulda. Annemler ve anneannemler gelirken kardeşim de pijamayla gelmişti ve koşturuyordu. Öğlen arası oldu ve yemek yedik. Sonra sınıfa geldik Türkçe dersi oldu. Yaşar Öğretmenimiz dolaplarımızı düzenledi. İkinci derste resim yaptık. İlk kez ders yaptığım için çok mutlu oldum. İngilizce ve Rusça öğretmenlerimi çok merak ediyordum. Beştepe’ ye gitmek beni çok mutlu etti. Okulumu ve öğretmenimi çok seviyorum.

 

(Visited 156 times, 1 visits today)