Okula ilk başladığım gün…

Okula ilk başladığım gün resim yaptım. Heyecanlıydım. İlk önce Ee ve Ll harflerini öğrendim. Masaları görünce kendimi ilkokulda hissettim. Öğretmenimi görünce çok ama çok sevindim. Onu kucakladım ve yanağından öptüm. Öğretmenimi görünce çok sevindim çok ama çok sarıldım. Arkadaşlarımı görünce sevindim. Bora YELBOĞA en iyi arkadaşım.

Ana sınıfında daha farklı bir ortamda kendimi buldum. Teneffüse ilk çıkışım beni çok şaşırttı. Bir an ne yapacağımı düşündüm. Sonra öğretmenimiz her şeyi bize anlattı. Neler yapabileceğimizi gösterdi. Koridorlarda koşmadan yürümemizi öğretti. Ama yinede fırsatını bulunca koşmaya başladım. Zaman zaman ufak kazalar da oldu. Çarpışma gibi…

İlkokul, meğerse ne güzelmiş. Büyüdüğümü fark ettim. Kendimi korumayı öğrendim. Başkalarına zarar vermemeyi öğrendim. Dersleri dikkatli dinlemeyi öğrendim. Derslerde dikkat dağıtarak arkadaşlarıma zarar verebileceğimi öğrendim. Başkalarının eğitim ve öğretim hakkına saygılı olmayı öğrendim. Kısacası bir görevim olduğunu artık biliyordum. Bu görevimi en güzel şekilde yapmaya çalışıyorum.

(Visited 298 times, 1 visits today)