”Okullardaki Eğitim İnsanları Hayata İyi Hazırlamıyor”

Ben de bu konu hakkında aynı şeyi  düşünüyorum. Okullardaki eğitim insanları hayatta yeterince iyi hazırlayamıyor ne yazık ki. Herkesin yeteneğini keşfetmeleri çok uzun süre alır ancak buna dayanarak kreş zorunlu yapılıp yetenekleri keşfedilebilir. Küçük yaşta keşfedilen bu yeteneğe gün geçtikçe daha çok bilgi katılabilir ancak okullar bireysel çalışmıyor. Bazı kişiler sayısal alanda daha başarılıyken bazı insanlar sözel alanda başarılıyken bazı insanlar ise sanat ve ya spor alanında başarılıdır.

Ülkemizde spor ve  sanat alanları yetersiz olduğundan okullardaki spor ve sanat konusunda yeteneği olan öğrenciler kendilerini yeteneksiz hissediyor.Bireysel çalışmalara dayalı eğitimler ön planda tutulmalı.Sınıflar olabildiğince az kişiden oluşmalı ki öğretmenler öğrencilerin anlayamadığı konuda daha hızlı bir şekilde yardım etsin.

 

Her zaman not ön planda bulundurulmamalı yetenekler ve kişilik de ön planda bulundurulmalı.Her öğrencinin notu iyi olmayabilir ancak yeteneklidir bu yetenek fark edilmelidir. Ayrıca eğitim sistemleri ezbere dayalı değil öğrenmeye dayalı olmalıdır. Bu sayede öğrenci öğrendiği yeni bilgileri unutmaz. Bu bloğum bu kadardı bir sonraki ay görüşmek üzere…

(Visited 38 times, 1 visits today)