OKULUMUZ AÇILIYOR

Uzun bir zamandan sonra okula gitmiştik. Okulda 6 kişiydik. Bu kişiler öğretmenimiz, Asrın, ben, Onat, Bennu, Çağla ve Baybars’tı. Öğretmenimiz değişmemişti çok iyiydi, mutluyduk. Okula  gelmeyen arkadaşlarım online derslere girdiler. Sadece İngilizce öğretmeni değişmişti, ona da biraz üzülmüştük ama yeni öğretmenimizde güzeldi adı Sezen ve soyadlıda Sümbül’dü. Sadece hafta içi Pazartesi ve Salı gidiyormuşuz. Müdürümüz Şefika Önder açıklama yaptı:

-Evet çocuklar herkese merhaba. Sizi o kadar çok özlemiştik ki.

Konuşmanın en sonunda iyi haftalar diledi.  “Teşekkür ederiz!” diye bağırdık. Herkes sınıfına girmişti. Bizim ilk dersimiz Ferdane öğretmen yani sınıf öğretmenimizleydi. Herkes Türkçe kitabını çıkarttı. Güzel güzel dersimizi yapıyorduk. Zil çaldı. Herkes dışarı çıktı ama biz erkekler olarak en üst kata çıkıp ekmek aldık, çünkü birinci sınıftaki ilk günümüz gibi kahvaltı yapamadık ve çok acıkmıştık. Ekmeğin  bizi öğle yemeğine kadar tutacağını diye düşündük. Yemekte döner vardı ve herkes hemen yemeğe çıktı. Yemekten sonra herkes katil kim oynayacaktı. Bennu hariç herkes dışarı tavşanların olduğu yere gitti. Sonunda Bennu’da geldi. Bir buçuk saatimiz vardı ve   hep o oyunu oynadık. Sonra teneffüs bitmişti, dersimiz Şimdiki dersimiz İngilizce idi.

Son ders bittikten sonra herkes eve dönmüştü. Annem bana şöyle bir şey dedi. “Bunu duymaya hazır mısın?” . Bende “evet” dedim. Annem sürpriz yapmış, bana yeni tekerlekli çanta almıştı. Bana “Beğendin mi?” diye sordu. Bende çıldırarak “evet!” dedim. Ertesi gün heyecanla, yeni çantamla okula gidecektim.

(Visited 77 times, 1 visits today)