OKULUN İLK GÜNÜ

 

O gün ne kadar heyecanlı olduğumu tarif edemem ama anlatmaya çalışacağım. O gün daha arkadaşlarımı ve öğretmenlerimi tanımadığım bir okula gidecektim. Sabah nasıl kalktığımı bilmiyorum. Tabi ki annem benden önce kalkmış kahvaltımızı hazırlamıştı. Güzelce kahvaltımızı yaptıktan sonra yola çıktık. O zaman oturduğumuz ev şimdi oturduğumuz evden çok daha uzaktı. Bu yüzden evden daha erken çıkmamız gerekti. Aslında yalan söylüyorum tam zamanın da çıktık hiçte erken çıkmamıştık. Okulun ilk günü olduğu için hem erken kalkma sıkıntısı hem de annemin babamın hazırlanması uzun sürmüştü. Yola çıktık, okula gidiyoruz. Tabi ki çok heyecanlıyım. Okula vardığımız da öğrencileri içeri aldılar ve arka tarafa geçtik. O zaman dördüncü sınıf olduğum için ilkokulların sırasına geçtik. Önce İstiklal Marşı daha sonra sınıflarımıza dağıldık.
Önce dağınık oturduk , sonra öğretmen yerlerimize oturttu. Derste öğretmen bize kendini tanıttı genel olarak yapacağımız aktivitelerden bahsetti açıkçası aklımda hala soru işaretleri vardı ama günler geçtikçe soruların cevabını bulacağımı biliyordum. Öğretmen bize kendini tanıtmıştı.  İlk tenefüs bizim için arkadaşlarımızla tanışma faslıydı. Arkadaşlarımla tanıştıktan sonra okulumu daha çok sevmeye başlamıştım.
Eve gittiğim de annem ve babam ilk günümün nasıl geçtiğini sordular. Tabi ki bu normal bir soruydu. Herkes çocuğuna bu soruyu sormuştur.
Şimdi beşinci sınıfta olmama rağmen bu anılarımı hiç unutmayacağım. ..

(Visited 66 times, 1 visits today)