Olmaz Ya Oldu İşte

Yaşadığımız topraklar, dünyanın sayılı güzelliklerini içinde bulundurmasının yanı sıra bulunduğumuz konumdan ötürü birçok olayın etkisinde kalıyor. Bunun sonucu olarak Türk Halkı günlük yaşadığı olaylara verdiği fevri tepkilerle bir mizah cennetine dönüşüyor.

Dünya geneline baktığınızda göreceksiniz ki tüm milletlerin DNA’larına kayıtlı karakteristik özellikleri vardır. Almanlar disiplinli, İngilizler soğuk, Brezilyalılar sıcak kanlı ve rahattır. Türk Milletinin ise sahip olduğu özellikler şüphesiz cesurluk ve hazırcevaplıktır.

Ülkemizin hemen altında petrol savaşları, doğusunda doğalgaz savaşı, batımızda ekonomik problemler ve kuzeyimizde ise Rusya’nın sıcak denizlere inme isteği dolayısıyla yabancılar tarafından, ülkemizin bayrağını Son Dakika! manşeti olduğu bilinmekte olup sürekli ani gelişmelerle yaşayan bir milletiz. Bunların sonucu olarak yabancıların bu kadarı da olmaz dediği her şeyi günlük olarak Türk gazetelerinde görebilirsiniz. İşte birkaç örnek;

Gördüğünüz tüm bu haberler birer şaka değil. Millet olarak yıllarca gördüğümüz kan ve gözyaşı artık genlerimize işlemiş, delirme noktasına geldik diyebiliriz. Dünya üzerinde hiçbir ülkenin vatandaşı yuttuğu sineği öldürmek için zehir içmez herhalde!

 

Milletimizin sahip olduğu özellikler hayatın her yerinde görebilirsiniz. Yurdumuzun futbolcu ve futbol adamlarının bu kadar da olmamıştır dedirttiği lafları;

Nasıl ki Almanlara rahat, Brezilyalılara disiplini öğretemezseniz Türklere de rahat bir yaşam sürüp, sakin kalmayı öğretemezsiniz. Bu da olmaz deme; Türkiye’de isen olur.

(Visited 42 times, 1 visits today)