Ölümsüz Kahraman


Birisi bize Atatürk deyince aklımıza dünyalarca düşünce gelir. Bunlardan bazıları; özgürlük, bağımsızlık, vatan,bayrak, ilkeler, çağdaşlık, eğitim, çocuklar, irade, çalışmak, cumhuriyet …Aslında Atatürk ve Atatürkçülük bunlardan hiçbiri değildir. Bunlardan çok daha fazlasının birleşimi bize Atatürk’ü anlatır.
Atatürk Türk ulusunun geleceğine yön vermiş bir liderdir. Yanlız Türk ulusunun değil birçok devletin de tarihine yön vermiştir. Onun yaşadığı dönemde yaşayıp da onun başardıklarını başarmak oldukça zordur. Ancak o askeri becerisi, çalışkanlığı ve liderlik özellikleri ile bunu başarmıştır.

Bizler Atatürk’ü hiç görmeden sevdik. Düşüncelerini benimsedik. Fikirlerinin doğruluğunu, yaratıcılığını… O bizim için ölümsüz bir kahraman. Onu ölümsüz yapan fiziksel özellikleri değil, fikirleri ve düşünceleridir.
O vatanımız bölünmesin, özgürlüğümüz elimizden alınmasın diye düşmanla hiç korkmadan savaşan bir liderdir. Halkın desteği ile de Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuş ve bizlere armağan etmiştir. O vatan sevgisini her şeyden üstün tutmuştur. Her zaman önce vatan demiştir.
İşte bütün bunlar bile Atatürk’ü anlatmaya yetmiyor. Kelimelerin hepsi onun için yetersiz kalıyor.
~ 1881’de başlayan sevdamız ebediyen devam edecektir.
~ Her insanın bir ülkesi vardır ancak bizden başka hiçbir ülkenin MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ‘ ü yoktur .

(Visited 263 times, 1 visits today)