Ölümsüzlük

Benim için fotoğraflar bizi ölümsüz kılmayı sağlar, çünkü o yaşadığın an bir daha gerçekleşmez. Zaten bu yüzden insanoğlu fotoğrafları sevmeye başlamıştır. Mesela ben fotoğrafları çok severim. Çünkü yaşadığım anı tekrar hatırlamak isterim. Benim telefonumda bir çok fotoğraf bulunmakta. Böylece ben kendi anılarımı,yaptığım şeyleri hatırlayabiliyorum. Bazı insanlar fotoğraf çekinmeyi veya onu bir yerde paylaşmayı istemezler. Ben neden olduğunu tahmin edemiyorum. Bence öbür insanların onun ne yaptığını bilmelerini istemiyorlar. Bir yandan da bence doğru bir şey olabilir.

Fotoğraflar renkliliği ile insanları canlandırır. Bu yüzden de insanlar fotoğraf çekinmeyi seviyor olabilirler. Eskiden fotoğraflar renkli değildi, sonradan teknoloji gelişerek fotoğraflar renkli ve daha canlı hale gelmeye başladı. Bazı bölgelerde fotoğraflara yeni şeyler ekleyerek teknolojinin gelişmesine katkı sağlamıştır. Bazı insanlar evlerinin veya iş yerlerinde bir sürü fotoğraf bulundururlar .Bence bunun nedeni de o insanların kişiliğinin pozitif bir karakter olması ile ilgili olabilir. Ben de kendi odamda birden fazla fotoğraf bulunduruyorum. Çünkü ben de yaşadığım anılar, zamanları hatırlamak ve insanlarla paylaşmak istediğim için odamda birden fazla fotoğraf kullanıyorum. Fotoğraflarda mutluluk varsa aile bireylerine iyi enerji ve iyi anılar yaşatır. Fakat fotoğrafın içeriğinde üzüntü,yalnızlık ve hüzün varsa bize kötü enerjiler katar.Eski fotoğraflarla pek renk kullanılmadığı için bütün insanlara şimdiki gibi canlılık ve enerji katmamakta idiler. Bir de anılarımızı saklayabildiğimiz tek şey fotoğraflardır.Sevdiğimiz insanları fotoğraf sayesinde her an hatırlayıp mutlu olabiliriz.Özellikle de insanların hüznünü gidermesi için kullanılan şeydir.

Bazı insanlar fotoğrafları ve fotoğraf çekmeyi sevdikleri için bunu mesleğe döküyorlar.Bence bu çok güzel bir şeydir. Keşke bütün insanlar sevdikleri şeyleri meslek haline getirebilse ne kadar da güzel olurdu, ama bütün hobilerin meslek haline getirilmiş hali yok. Fakat bence ilerleyen zamanlarda insanlar sevdikleri şeyleri meslek haline getirebilecekler, fotoğrafçı gibi. Bir yandan da fotoğraflar doğayla iç içe olmamızı sağlıyor olabilir . Çünkü, bazı fotoğrafçılar doğadaki canlıları veya doğada bulunan her hangi bir şeyi çekmeyi sevdikleri için o da o fotoğrafçıların doğayla iç içe olmasını sağlar. Benim ablam da eskiden fotoğrafçı olmak isterdi. Ama sonra onu hobi haline getirmeye başladı. İşte bu yüzden de fotoğraflar bize hem hobi olarak hem de meslek olarak yol göstermektedir.

Mesela bu gördüğünüz fotoğraflar bence insanın enerjisini yerine getiriyor.Ama eğer bu fotoğraflar renkli olmasaydı bize böyle güzel  bir enerji veremezdi.Bu yüzden fotoğraflardaki renkler hayatımızı olumlu bir şekilde etkiliyor.

(Visited 75 times, 1 visits today)