Önerdiğim Kitapların Listesi

1.Dünyanın Merkezine Yolculuk: Bilim kurgunun öncülerinden Jules Verne’in fantastik/bilim kurgu türündeki bu romanı, buldukları bir şifre üzerine jeolog ve maden bilimci amcasıyla dünyanın merkezine gidebilmek üzere seyahate çıkan genç Axel’in başından geçen sürprizlerle dolu maceraları konu alıyor.

2 .Hav Hav Kardeşliği   : Boncuk, Pamuk ve Topik’ in  yaşama nasıl tutunacakları ele alınıyor .

3 .Kanatsız Arı Mu :Neşeli vızıltıların eksik olmadığı kovan o gün çok sessizdi. Bir mektup almıştı arılar Mektuba göre, kanatları olmayan işçi arı Mu gönderilecekti. Ama Kraliçeyi ikna edebilirdi. Mu onlarla yaşamalıydı çünkü kovan için şahane fikirleri, harika şarkıları vardı. Yapacakları, yüzünü aydınlığa dönmüş bir papatya kadar görülmeye değerdi. Böylece soluğu Kraliçenin huzurunda aldılar. Yine de bal gibi biliyorlardı . Kara Vezir peşlerini bırakmayacaktı.

4.Kanatsız Arı Mu İlk Uçuş:  Kovanımız yine harıl harıl çalışıyordu. Ama bu sefer bal yapmak için değil. Arıcıklar, görkemli bir taht hazırlanıyorlardı. Ne Kraliçe ne de bal Şefi neydi bu taht, kanatsız arımız Mu için tasarlanmıştı. İşçi arılar onu bu güzelim tahta oturup uçuracaklardı.

Mu hem gerçekten hem de mutluluktan göklere  uçtu.  Ama aynı gün onu kanatlandıracak bir şey daha oldu. Badem çiçekleri arasında, sekiz bacaklı gizemli biriyle, baldan tatlı bir karşılaşma. Haydi siz de önerdiğiniz kitapları yazın.📚😀

(Visited 42 times, 1 visits today)