Onlar Başardıysa Sen de Bir Şans Ver!

 Tüm dünyaya adını duyurmuş olan Leonardo DiCaprio… Sizce şu anki olduğu duruma hiç çabalamadan mı ulaştı? Çocukluğunu uyuşturucu ve fuhuş içinde geçiren bir çocuk düşünün. Geleceğinin az çok bu tür olaylarla çevrili olduğunu hayal edebilirsiniz fakat bu durum DiCaprio için böyle değildi. Beş parasız yaşarken günümüzdeki ünü, başarısı ve kazandığı milyonları ele alırsak oldukça büyük bir başarı değil mi? O halde imkansız mı? Bir daha düşün.

   Zor geçirilmiş çocukluk değil de yoğun bir kariyeri ele alalım bu sefer de. Hepimizin çok iyi tanıdığı Nil Karaibrahimgil çocukluğundan bu zamana kadar hep müzikle ilgilenmiş, tutkusunu devam ettirmiştir. Tabii bu bir süre sonra bir hobidense işi haline gelmiştir. Oynadığı reklamlarla, çıktığı konserlerle ve aldığı ödüllerle adını duyuran Karaibrahimgil, kariyerinin en yoğun döneminde “Çocuk da yaparı, kariyer de.” diyerek bir çocuk dünyaya getirmiş ve başarısını sürdürmüştür. Günümüzde kariyerle beraber çocuk büyütemeyeceğini iddia eden insanlar var. Peki bu imkansız mı? Bir daha düşün.

   İş dünyasında büyük bir başarı düşleyelim şimdi de. Her gün yardımımıza koşan arama motoru, Google. Nasıl kurulmuş, tüm engelleri aşmış, günümüzdeki hisse değerlerine ulaşmış olabilir? Bu hikaye Sergey Brin ve Larry Page adında iki adamın üniversiteleri için araştırma ödevi yapmalarıyla başladı. Aslında onlar için sadece bir proje iken şu an internet erişimine sahip olan her yerde bulunmakta. İlk iş yerleri bir evin garajı olan bu şirketin şu anda binlerce çalışanı bulunmakta. O zaman bir proje olan arama motorunun günümüze bu şekilde yansayacağını kim bilebilirdi ki? Garajda başlayan bir proje… İmkansız mı? Bir daha düşün.

   Bekar, tek çocuk annesi bir kadın düşleyin. Cebinde hiç parası olmayan, çocuğu aç kalmasın diye kendi payını çocuğuna ayıran bir anne. Böylesine kötü günleri aşmak adına önüne her gelen işi yapmaya çalışan bir kadın düşünün. Aslında bu kişi hepimizin Harry Potter’ın yazarı olarak tanıdığımız J.K. Rowling’den başkası değil. Geçirdiği onca sıkıntıya rağmen yazma tutkusunu bırakmayan, hatta bu tutkuyu ana para kaynağı haline getiren yazar; bu sayede Harry Potter’ı hayata getirmiştir. Bu koşullarda imkansız mı? Bir daha düşün.

   Peki bu başarılarını dinlediğinizde veya okuduğunuzda bunlar içinizde neleri uyandırıyor? Hala bir şeyleri yapamayacağınızı düşünüp umutsuzluğa mı kapılıyorsunuz? Bunlar gibi tonlarca başarı hikayeleri var. Her zaman sizin ilham kaynağınız olacak, motivasyonunuz olacak insanlar ve hikayeler var. Bunlara rağmen imkansız mı? Bir daha düşün.

(Visited 14 times, 1 visits today)