Onun Hikayesi

Oldum olası hayallerimin peşinde koşan onları gerçekleştirmek için elinden geleni yapan bir kızdım. Bununla da hep gurur duymuşumdur. İdealleri olmak, hedefimi gerçekleştirmek için elimden gelenin en iyisini yapmak benim doğamda var sanki. Vardı. Ta ki o hayatıma gelene kadar…

Başta bir ışık sanmıştım onu, beni ideallerime ulaşmaya çalışırken destekleyecek biri gibi sanmıştım. Aslında bu yüzden onu hayatıma almıştım. Belki de kendimi böyle kandırıyorum uzun zamandır. Yaptığım doğru mu ondan da pek emin değilim. Suçu sadece onun üzerine yıkmak ne kadar doğru?

Yıllarca annem bana onun ne kadar kötü bir insan olduğunu anlatmıştı. Aslında ben de olgun bir çocukluk geçirmiştim. Bazı gerçekleri farkına varabilecek kadar akıllıydım fakat konu insanın babası olunca akan sular duruyor, mantık bir kenara koyuluyormuş. Bunu ilk defa o adam karşıma çıktığında anlamıştım.

İlk karşılaştığımızda 12 yaşına yeni girmiştim. Klasik doğum günü partilerimden birinde karşıma ‘’Kızım!’’ diyen bir adam çıktı. Ne kadar büyük bir kelime hiç tanımadığın adamın birinden evladı olduğunu duymak. Garipsememe ramak kalmadan zaten annem uzaklaştırmıştı o adamı. Ama ben peşini bırakmamıştım… Şimdi düşününce yaptığım akıl karı bir iş değildi.

Annem hayatım boyunca benimle ilgilenmiş, hep mutluluğumu istemiştir. Bana bir şeyi yasaklıyorsa ve karşı çıkıyorsa bu demektir ki karşımdaki durum benim için zararlı. Benim bunu idrak etmem babamın peşinde geçen 5 seneden sonra gerçekleşti. Gördüklerim daha 17 yaşındaki bir kız için çok ağırdı. Hele ki derler ya kız çocukları babalarına aşık olurlar diye. Benim bu aşkım resmen bir ihanete uğradı. Gerçekleri öğrendiğim dönem ideallerimden yavaş yavaş vazgeçmeye, hayatın anlamsız olduğunu düşünmeye başlamıştım. Sosyal bir kelebek olan ben resmen içime kapanmış, insan görmemek istemeye başlamıştım.Ağlayan Kız Stok Vektör Sanatı & Kızlar'nin Daha Fazla Görseli - iStock

Bu gerilememi görmek benim git gide sinirimi bozmaya başlamıştı. Aniden hırslanmaya başladım. Hırslanmamı Allahtan derslerim üzerinden yapıyordum ki böylece kendi işime yarayacak şekilde durumu çevirmiştim. İçime kapanmam arkadaşlarımla da aramı bozmuştu. Yapacak hiçbir aktivitem kalmamıştı. Bu durumda ben de kendimi derslerime verdim. Çalıştıkça çalıştım. İyice ilerlemiştim. Kozasından çıkmaya başlayan  bir kelebek gibi yavaş yavaş büyüyordum.

Oldum olası tıp okumak istemişimdir. Sınav senem geldiğinde ise o adamla hiç karşılaşmamıştım ve bu benim psikolojik durumumu çok düzeltti. Umutlandım. Umudum boşuna da çıkmadı. Sınavımın sonucu geldiğinde tüm ülkede 46. olduğumu öğrendim ve tabii ki okulum bunun reklamını yapmak istedi. Okuldaki diğer arkadaşlara da örnek olabilmem için beni kürsüye davet ettiler.

Konuşmamı yapmak için alkışlar eşliğinde kürsüye çıktım. Tam konuşmaya başlayacaktım ki kalabalığın arasında onu gördüm. Birtanecik ailesiyle kızının başarısını dinlemeye, görmeye gelmiş. O an başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Sersemleştim. Aptallaştım.Ağlayan Bir Kadın Resmi Stok Vektör Sanatı & Kadın'nin Daha Fazla Görseli - iStock

(Visited 6 times, 1 visits today)