Owari No Seraph

Bir yeni yazımla yie karşınızdayım ;

Önceki blog yazımdan biraz daha farklı olarak bu sefer en sevdiğim animeler içerisinde olan Owari no serap’ı konu alıcam …

Owari no Seraph, toplamda 24 bölüm ve 2 sezondan (ikinci sezon Owari no Seraph: Nagoya Kessen-hen olarak bilinir) oluşan bir animedir. Animenin ayrıca 9 bölümlük, özel alt hikayelerini anlatan Owari no Seraph: Owaranai Seraph isimli bir serisi de vardır. Aynı isimli mangasından hayat bulan anime, dram ve aksiyon türlerini kendisine ana fikir alır.

Owari no Seraph, bizlere Yuichiro Hyakuya  ve Mikaela Hyakuya ‘nın başına gelen talihsiz olayları anlatıyor. Hikayemiz ise bilinmeyen bir virüs tarafından çocuklar hariç “tüm insanların” öldürüldüğü bir dünyada geçiyor. Hayatta kalan çocuklar ise vampirler tarafından ele geçirilip, besin kaynağı haline getiriyorlar. Genellikle öldürülmeyip, her gün vampirlere belli miktarda kan veriyorlar ve bunun karşılığında da hayatta kalmalarına izin veriliyor. Hikayenin asıl kahramanı olan Yu ise tutsak alındıkları, devasa şatodan kaçma eğilimindedir. Mika ve diğer birkaç arkadaşlarıyla bir plan yapar ancak vampirler tarafından tuzağa düşürülürler. Yu, yaşadığı kayıbın etkisiyle tüm vampirleri öldüreceğine yemin eder. Kaçışından kısa bir süre sonra bir grup mücadeleci tarafından bulunur ve güçlü bir asker olabilmesi için yetiştirilmeye başlar. Yu, eğitimi sırasında fazla asabidir ve arkadaş canlısı olduğu da söylenemez. Ancak onun gibi uyumsuz bir çocuk bile hayatın acı gerçeklerini öğrendiğinde, bambaşka bir kişiliğe dönüşecektir. Ayrıca güçlenmek için bazı fedakarlıklar yapmak zorunda kalacak ve tabii ki gücün karanlık tarafını da keşfedecektir.

Şimdi ise dizide kilit nokta olan karakterleri tanıtmak istedim kısaca ;

Yuichiro Hyakuya ; Karakterimiz yaşadığı travmatik olaydan dolayı insanlara ve haliyle hiç bir canlıya güvenmemekle birlikte soğuk yapsıyla dikkat çekerkende inanılmaz derecede de yumuşak ve şakacı bir tavıra sahip, aile kavramlarına ölesiye bağlı olan Yu aynı zamandada arkadaşlık ilişkilerinede çok önem veriyor. Diziyi izlerseniz eğer hem Yu’dan nefret edecek hemde en sevdiğiniz karakterlerden birisi olucaktır.

 

 

 

 

 

Mikaela Hyakuya ; Mika diğer karakterlerin aksine yüzünü gülerken hiç görmediğimiz bir baş rol. Yu’yla bir birini tamamlayan bir kalıp gibiler aslında Yu fazla neşeli ve hayata iyi bir pencereden bakmaya çalışırken Mika sinirli ve ailesini öcünü almayı dört gözle bekleyen bir karakter.

Krul Tepes ; Krul tepes Mika’yı dönüştüren güçlü vampir kraliçesi, kendisini beğenmiş tavırlarının dışında onda en çok beğendim özelliği kesinlikle erkeklerden bin kat daha zeki ve bağımsız olmasıdır.

Guren Ichinose ; Benim en sevdiğim karakterler arasında olan Guren kendisine olan güveniyle dikkat çekenler arasında, savaş yeteneklerinde sınır tanımayan Guren aynı zamandada baş karakterimiz olan Yu’ya az da ola babalık, abilik etmiştir.

Evet bir blog yazmında sonuna gelmiş bulunmaktayız yazımı okuyup bana vakit ayırdığınız için size teşekkür ederim …

 

 

 

(Visited 854 times, 1 visits today)