Oyun Dünyasından İlginç Bilgiler

Merhaba ! Bugün sizlerle oyun dünyasında ki ilginç bilgilere bakacağız. İlk oyunumuz Angry Birds. Şimdiye kadar insanlar yaklaşık olarak 200 bin yıla eşit süre Angry Birds oynamışlardır.

indir

Sıra Sims’de. Sims oyunu satışa sunulduktan sonra tam 82 hafta boyunca İngiltere’de en çok satan oyunlar listesinin başında kalmıştır. Şimdi ise koca bir neslin bu oyun ile büyüdüğü bir oyun var. Half Life 2. Şu an 2017 yılındayız ve Half Life 2 nin çıkış tarihinden itibaren tam 19 yıl geçti. Dediğim gibi bu oyunla birlikte bir nesil büyüdü.

the-sims-4-standard-edition_pdp_3840x2160_en_ww

Sırada kocaman bir oyun platformu olan Steam var. Bilindiği üzere Steam üzerinden aşırı fazla oyun satışı ve online oyun oynayan insanlar var. Steam de şu ana kadar aynı anda online kişi sayısı tam 9,577,845 dir ve bu sayı her geçen gün artmaktadır.

indir-1

Sıradaki oyunumuzun tarihçesi eski yıllara dayanmaktadır. Bu oyunumuz ise atari oyunlarının devi olan Packman dir. Packman oyunu bir Japon’un pizza yerken aklına gelmiştir.

423

Sıradaki oyun devlerinden biri olan Grand Theft Auto 5 yani GTA 5 var. GTA 5 de oynayanların bildiği üzere bazı çeteler bulunmaktadır. Bu çeteleri seslendirilme kadrosunda RockStar Games gerçek çete üyeleri kullanmıştır. Aynı zamanda GTA 5 in şu ana kadar kırdığı 7 rekor bulunmaktadır. Onlar ise şöyledir :

  1. 24 saat içerisinde en çok satan aksiyon-macera oyunu.
  2. 24 saat içerisinde en çok satan video oyunu.
  3. En hızlı 1 milyar gelir rakamına ulaşan eğlence yapımı.
  4. En hızlı 1 milyar gelir rakamına ulaşan video oyunu.
  5. 24 saat içerisinde en çok satış gelirini elde eden eğlence yapımı.
  6. 24 saat içerisinde en çok kazandıran video oyunu.
  7. Fragmanı en çok izlenen aksiyon-macera oyunu.images

Şimdi sıra geldi Valveyi hackleyen adamın dramına. Valve kendisini hackleyen hacker adama iş teklifi sunarak önce kimliğini belli etmiş sonra ise hacker adamı polise vererek tutuklattırmıştır.

Sıradaki bilgimiz doktor kardeşlerimizi ilgilendirmektedir. Bir doktor haftada en az 3 saat bilgisayar oyunu oynarsa girdiği ameliyatlarda en az %30 daha başarılı oluyorlarmış.

ert

Gene geldik Valve ye. Valve’ın şu ana kadar içinde hiç 3 isimli oyunu olmamıştır.

Blogumu okuduğunuz için teşekkür eder ve yorumlarınızı beklerim.

 

 

 

 

 

(Visited 421 times, 1 visits today)