OYUNLARIMIZ

                                                      OYUNLARIMIZ
Dünyada gelenekselleşmiş oysa ki günümüzde unutulmaya yüz tutmuş yeni nesil çocukların bilmediği aslında daha eğlenceli, neşeli ,heyecanlı temas gerektiren ,sevginin içten hissedildiği oyunlardır bunlar . Gelişen teknoloji ile birlikte bu oyunların yerini atari ,playstation, bilgisayar, tablet ,telefon uygulamaları bizleri bu oyunlardan uzaklaştırıyor. Arkadaşlarla birlikte geleneksel oyunlar oynamak daha zevkli ve daha güzel. Çünkü bilgisayarda ne kadar çok oyun oynarsak o kadar çok bilgisayarın esiri oluruz ve arkadaşlarımızdan koparız. Yani zamanla hiç arkadaşımız kalmaz ,onları kaybederiz.
Bence bunların olmasını istemiyorsak bol bol bilgisayarla vakit geçirmek yerine arkadaşlarımızla geleneksel oyunlar oynamalıyız. Örneğin yakar top ,saklambaç ,ip atlama, körebe ,aç kapıyı bezirganbaşı ve yerden yüksek gibi oyunlar oynamalıyız. Benim en nefret ettiğim şey bilgisayar oyunları çünkü bence bilgisayar oyunları büyük bir zaman kaybı. Ben bilgisayar oyunları yerine arkadaşlarımla vakit geçirmeyi tercih ediyorum.
Bilgisayarı tableti yani teknolojiyi bilgi amaçlı kullanıp gereksiz yere oyun oynayarak hem göz sağlığımızı hem de arkadaş ilişkilerimizi korumalıyız.

(Visited 118 times, 1 visits today)