PAMUK’UN BİR GÜNÜ

PAMUK’UN BİR GÜNÜ

Merhaba! Ben Pamuk. Ben 5 yaşında küçük bir köpeğim. Sahibim 7. Sınıfa giden on üç yaşında tatlı, güzel bir kız. Benimle oynamayı çok seviyor ben de onunla. Hep benimle dertleşiyor. Size şimdi sahibimle geçen bir günümü anlatacağım.

Sahibim her gün sabah çok erken kalkıyor. Çünkü okula gidiyor. Sabah kahvaltıdan sonra evden çıkmadan önce beni seviyor, öpüyor, akşam görüşürüz diyor. Ben de ona görüşürüz diyorum. Sahibimle aramda çok farklı bir bağ var. O benim ne dediğimi tam olarak anlamasa da bence onunla anlaşabiliyoruz. Ben saat üç buçuğa kadar evde sahibimi bekliyorum. Artık tam ne zaman eve geldiğini anlayabiliyorum o yüzden zaman geldiğinde kapının önüne geçiyorum ve onun kapıdan içeri girmesinin bekliyorum. İçeri girer girmez bana sarılıyor öpüyor. Sonra içeri geçiyoruz yaklaşık bir saat benimle oynayıp vakit geçiriyor. Bana kalsa ben daha fazla birlikte olmak isterim ama onun dersleri olduğu için sadece bu kadar oluyor. Akşam sahibimin dersleri bittiğinde okul çantasını hazırlıyor ve sonra benimle oynamaya devam ediyor. Kitap okuyacağı zaman ben de yanına gidiyorum ben yanına gittiğim zaman sesli okuyor böylece ben de dinleyebiliyorum.

Akşam yatma zamanı gelince o odasına gidiyor ben de kapısının önüne gidiyorum ama maalesef içeri giremiyorum. Çünkü benim mutfağa ve yatak odalarına girmem yasak. Benim alanlarım salon koridor ve oturma odası. Ancak bazen sahibim bana kıyamayıp beni içeri alıyor ben de onun ayakucunda uyuyorum. Ve bu durum beni çok mutlu ediyor çünkü onu çok seviyorum ve çok özlüyorum. Hayvan dostlarım size tavsiyem sahibinizin yanından hiç ayrılmayın. Çünkü sizi bu hayatta en çok seven ve kollayan sahibinizdir. Neyse beni sahibim çağırıyor. Sonra görüşürüz. Bay bay!

(Visited 27 times, 1 visits today)