Pandemi Tatili

COVID-19 virüsünün hayatımıza girmesi ile beraber hepimizin hayatı değişti. Pandemi insanları her açıdan çok olumsuz olarak etkiledi. Biz çocuklar açısından bakınca hepimiz evlerimize kapandık.  Okulumuza gidemedik. Dışarı çıkıp top oynayamadık. Arkadaşlarımızla görüşemedik.

Yaz tatili geldi ve maalesef her zamanki gibi sahilde bir otele giderek deniz tatili yapamayacaktık. Bu duruma çok üzülüyordum. Bütün yazı eve kapanarak geçirmek istemiyordum.

Annem ve babam çok düşündüler ve bu duruma bir çözüm buldular. Antalya’da kendi havuzu olan bahçeli bir villa kiraladılar. Tatilimizi ailecek orada geçirmeye karar verdik. Böylece hiç kimse ile beraber olmayacak ve kalabalığa girmeden bir tatil yapabilecektik. Burası, her zaman gittiğimiz kocaman otellerden değildi. Büyük havuzları yoktu. Kaydırakları yoktu. Denizi ve kumu yoktu. Küçücük havuzu görünce çok üzüldüm ve çok ağladım. Ama sonra oraya gittiğim için çok şanslı olduğumu anladım. Top oynayabileceğim çimden bir bahçesi vardı. Güneşi ve çiçekleri vardı. Her şey bize aitti ve virüsten korkmadan dilediğimiz gibi hareket edebiliyorduk. En güzel yanı ise her gece istediğimiz saatte havuza girebiliyor olmamızdı.

Küçük bir havuz ve küçük bir eve rağmen ailemle birlikte özgürce her saatte yüzebilmek ve bahçede rahatça top oynayabilmek benim için çok büyük bir mutluluk kaynağı olmuştu. Kendimi bir eğlence kahramanı gibi hissetmiştim. Kısacası geçirdiğim en eğlenceli ve en özel tatillerden biri pandemi tatilimdi.

Anahtar Kelimeler: Pandemi, tatil, havuz, aile

(Visited 23 times, 1 visits today)