Para

Para, günümüzde çok önemli bir rol oynamaktadır. Çünkü günümüzde, insanı para değiştiriyor. İnsanların çevresini ve en önemlisi ise, insanın kendisi, para ile göz açıp kapayıncaya kadar değişebilir. İnsanların giyimine kadar çoğu şey, parayla satın alınır. Ve cebinde para çok olan bir insan eğer bunu bilinçsizce harcıyorsa, zaten para onu değiştirmiştir. Şimdi söylediklerimi daha detaylı açıklayacağım.
Bazen para, insana sarhoşluk etkisi verir. İnsan o an ne yaptığını bilmez. Kendini tanıyamaz. Bir insanın cebine para girince, bütün dünya onu tanısa bile, o insan kendini tanıyamaz. Bazı insanlar parayı biriktirmeyi tercih ederek, parasını daha bilinçli harcar. Bazı insanların aksine, para onları değiştirmez. Çünkü zaten onlar, paranın değerinin bilincindedir.

Fakat ne yazık ki, bazı insanlar, yüklü bir miktar paraya sonradan sahip olur. Ve bu kadar para ile ne yapacaklarını bilemezler. Artık o insanları koca bir dünya tanısa bile, o insanlar kendilerini tanıyamazlar.

Günümüzde bazı insanlar parası sayesinde tanınır. Ve büyük bir yeteneği olmadığı sürece, parası olmayan çoğu insan tanınmaz. Onları sadece yakın çevreleri tanır. Çünkü çoğu şey için yüklü bir miktarda para harcamalıyız. Sanat için sanatı kapsayan kurslar, spor için spor ile alakalı kurslara gidilir.

“Cebinde para varken sadece sen kim olduğunu unutursun, cebinde para yokken tüm dünya senin kim olduğunu unutur”

-Bill Gates

(Visited 16 times, 1 visits today)