Para, Para, Para…

Eğer elinize yüklü bir miktarda para geçse neler yapardınız? Siz de ünlüler gibi bir kıyafet için binlerce lira verenlerden mi olursunuz yoksa paranızı başka yerlerde mi kullanırsınız? Ben size kendi düşüncelerimle yüklü miktarda parayı nasıl kullanabileceğime dair bazı örnekler vermek istiyorum:
1-Hepsi ailemiz için feda olsun.
Burada her şeyi ailemiz için harcanabilir. Çocuğumuza, eşimiz veya anne , babamıza harcayabiliriz. Ne de olsa, onlar da hayatımızdan bir parça. Öyle değil mi?
2-Eğitimli gençler için varız.
Yapılabilecek güzel işlerden birisi de bir okul yaptırmak olabilir. Okulun adının sizin olması da çok güzel olurdu özellikle yeni nesillere iyi bir eğitim vermek… Düşünsenize bir çocuk var, sizin sayenizde çok iyi yerlere gelmiş bir çocuk. Siz de bunun gururuyla ömrünüz boyunca rahat yaşayabilirsiniz.
3-Sanat uğruna para nedir ki?
Hepimizin bildiği gibi ülkemizde hem sanatçıya hem sanata çok değer verilmediğini biliyoruz. Buna engel olmak için bir şeyler yapardım. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ne demiş:
-Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir. Güzel sanatlarda muvaffak olmak, bütün inklaplarda başarıya ulaşmak demektir. Güzel sanatlarda muvaffak olmayan milletler ne yazık ki, medeniyet alanında yüksek insanlık sıfatıyla yer almaktan ilelebet mahrum kalacaklardır.
4-Hasta insanlar da önemlidir.
Hasta çocuklar bizim gördüğümüz güzel günleri görememekte ve dışarı bile çıkamamaktadırlar. Hastanede bir bu tarafa bir diğer tarafa gitmek ne kadar kötü bir şey. Hem de dışarıdaki insanların onun ne durumda olduğunu bilmeden yargılaması en kötüsü. Bence biraz da onlar için çalışsak pek fena olmaz. Ne dersiniz?
5-Gelecek güzel günler.
Ya da bunların dışında paranın bir kısmını saklayıp ileride olabilecek kötü ve güzel şeyler için de kullanabiliriz.
Her ne için kullanırsanız kullanın kendiniz için en iyisini kullanmanız dileği ile…

(Visited 426 times, 1 visits today)